Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie huurt komende 2,5 jaar twee Italiaanse waterkanonnen

Politie huurt komende 2,5 jaar twee Italiaanse waterkanonnen

DEN HAAG (ANP) - De politie kan vanaf eind deze maand twee waterkanonnen uit Italië inzetten als dat nodig is. Vorig jaar zijn zes nieuwe waterkanonnen besteld, maar die zijn nog niet beschikbaar. Daarom was de politie al van plan om ter overbrugging twee exemplaren uit het buitenland te halen. De Italiaanse waterwerpers worden gehuurd voor een periode van dertig maanden, met een optie tot koop. Ze staan al in Den Haag, de komende weken worden de bemanningsleden opgeleid.

Sinds twee jaar moet de politie een beroep doen op België en Duitsland als ze een waterkanon wil inzetten, omdat de zes eigen watervoertuigen na meerdere klapbanden niet meer inzetbaar zijn en moeten worden vervangen. De voertuigen uit België en Duitsland werden eerder al opgeroepen "als voorzorgsmaatregel bij geplande demonstraties en evenementen met een hoog veiligheidsrisico op ongeregeldheden", aldus de politie. Onder meer bij de A12-blokkades van klimaatactiegroep Extinction Rebellion werd het middel ingezet.

Nu de politie twee Italiaanse waterkanonnen heeft gehuurd die de komende 2,5 jaar standaard in Nederland zijn gestationeerd, is ze naar eigen zeggen beter voorbereid "op onvoorspelbare situaties waar grote groepen mensen de openbare orde dreigen te verstoren". De Nederlandse politie kan nog altijd België en Duitsland om hulp vragen als extra inzet alsnog nodig is.

In juli vorig jaar werd bekend dat de politie zes nieuwe waterkanonnen had gekocht. De eerste wordt waarschijnlijk komend najaar geleverd, de laatste in het voorjaar van 2025.

Meer uit Binnenland

Waterschappen inspecteren droge dijken: wel scheuren, geen gevaar

DEN HAAG (ANP) - Waterschappen houden hun dijken deze weken extra scherp in de gaten, omdat door de droogte scheuren of verzakkingen kunnen ontstaan. Uit een rondgang van het ANP langs waterschappen verspreid over het land blijkt dat er vooralsnog amper problemen zijn. Op sommige plekken zitten oppervlakkige scheuren, maar dijkwachten zien geen gevaarlijke situaties.

7 minuten geleden
Politiemedewerker Den Haag ontslagen om schenden ambtsgeheim

DEN HAAG (ANP) - Een politiemedewerker van de eenheid Den Haag is ontslagen om het schenden van het ambtsgeheim en computervredebreuk. Dit meldt de politie donderdag.

10 minuten geleden
Man doodgestoken vrouw Den Dolder doet aangifte tegen kliniek

DEN DOLDER (ANP) - De weduwnaar van de 76-jarige vrouw die begin vorig jaar werd doodgestoken in Den Dolder, doet aangifte tegen de psychiatrische zorginstelling Fivoor. Namens de Familie bevestigt donderdag een bericht hierover van AD Utrechts Nieuwsblad. De vrouw werd op 2 januari, op klaarlichte dag op straat, met zeventien messteken om het leven gebracht door Mert P. (29). Hij verbleef destijds gedwongen in de psychiatrische kliniek en was die dag met toestemming buiten. Woensdag legde de rechter P. acht jaar cel en tbs met dwangverpleging op voor de fatale steekpartij.

28 minuten geleden
Vlaams antidiscriminatiebureau doet onderzoek naar Sophie Straat

BRUSSEL (ANP) - Het Belgische antidiscriminatiebureau Unia onderzoekt het concert van de Nederlandse zangeres Sophie Straat maandagavond in Gent. De zangeres vroeg alle "witte mannen" om achter in de zaal te gaan staan en zo plek te maken voor alle vrouwen, mensen van kleur en queer personen. Deze oproep deed Sophie Straat een maand geleden ook tijdens haar concert op Best Kept Secret.

1 uur geleden
Ontsnapte aap gevangen en terug in Beekse Bergen

HILVARENBEEK (ANP) - De aap die ruim een maand geleden ontsnapte uit Beekse Bergen is terug in het safaripark. Hij werd woensdag gevonden in een vangkooi in de buurt van het Brabantse dorp Esbeek. Het park meldt donderdag dat het dier rustig bleef en dat het goed met hem gaat.

1 uur geleden
Kwaku Summer Festival stopt na editie 2026

AMSTERDAM (ANP) - Kwaku Summer Festival, dat een aantal weekeinden in de zomer plaatsvindt in het Nelson Mandelapark in Amsterdam-Zuidoost, stopt na de editie van dit jaar. Dat maakt de organisatie van het festival bekend in een persbericht.

8 uur geleden
Energiearmoede gelijk gebleven, huishoudens komen wel meer tekort

DEN HAAG (ANP) - Het aantal huishoudens dat moeite had met het betalen van de energierekening is vorig jaar nagenoeg gelijk gebleven. Dat stellen onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een voorlopige schatting. Ruim een half miljoen huishoudens hadden afgelopen jaar een laag inkomen in combinatie met hoge energiekosten of een slecht te verwarmen woning. Het bedrag dat deze huishoudens tekortkomen is het afgelopen jaar toegenomen.

8 uur geleden