Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie houdt verdachte dader aan na bomexplosie Sint-Petersburg

Politie houdt verdachte dader aan na bomexplosie Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Russische politie heeft een jonge vrouw aangehouden die ervan wordt verdacht betrokken te zijn geweest bij een fatale aanslag op een Russische 'oorlogsblogger', Vladlen Tatarski. Hij werd zondagavond gedood bij een bomexplosie in een café in Sint-Petersburg waar hij een lezing gaf en vragen beantwoordde. Meer dan dertig mensen raakten gewond bij de explosie, melden de autoriteiten.

De vrouw, de 25-jarige Daria Trepova, wist volgens Russische media het café binnen te komen met het verhaal dat ze Tatarski een borstbeeld als cadeau wilde aanbieden. Dat beeld zou later zijn ontploft. Over haar motief is weinig bekend, maar sommige media berichten dat ze eerder is opgepakt bij een demonstratie tegen de oorlog in Oekraïne en dat haar partner als mogelijke dienstplichtige het land uit is gevlucht.

Tatarski zag zichzelf als oorlogscorrespondent op sociale media en was een fanatiek voorstander van de oorlog tegen Oekraïne. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft de dood van Tatarski, wiens echte naam Maxim Fomin was, bevestigd. Hij had meer dan 560.000 volgers op Telegram en was een van invloedrijkste militaire bloggers.

Herdenken Tatarski

Aan het front in Oekraïne is Tatarski volgens huurlingencommandant Jevgeni Prigozjin herdacht door een Russische vlag met zijn naam erop te hijsen op het gemeentehuis van de fel omstreden plaats Bachmoet. Een vlag met de tekst: "Goede nagedachtenis aan Vladlen Tatarskyis zondagavond gehesen in Artemovsk (Russische naam voor Bachmoet)", meldde Prigozjin op sociale media. Hij claimde daarbij de stad formeel te hebben veroverd, maar erkende dat het westelijke deel van de plaats nog altijd in Oekraïense handen is.

Het café in Sint-Petersburg waar de bom ontplofte was ooit van Prigozjin, de huidige eigenaar van de Wagner Groep, het huurlingenbedrijf dat onder meer voor het Kremlin vecht. De organisatoren van de bijeenkomst in het café, de Cyber Front Z-beweging, zeiden volgens lokale media in een reactie dat er veiligheidsmaatregelen waren genomen, maar dat die onvoldoende zijn gebleken.

Meer uit Buitenland

Boeing van Lufthansa zakt door voorwiel op vliegveld Frankfurt

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.

7 minuten geleden
Hezbollah: Israël niet veilig zolang Libanon wordt aangevallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim ⁠Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.

8 minuten geleden
Spanje veroordeelt aanval op basis UNIFIL in Libanon

MADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.

34 minuten geleden
EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

2 uur geleden
Karkas Timmy blijft mogelijk langer op eiland

ANHOLT (ANP/DPA) - Het karkas van bultrug Timmy blijft waarschijnlijk langer dan voorzien op het Deense eiland Anholt. Het voor donderdag of vrijdag geplande transport is voor onbepaalde tijd uitgesteld, meldt de veerdienst.

2 uur geleden
Libanese president: bestand met Israël kan binnen 24 uur ingaan

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Het staakt-het-vuren waar Libanon en Israël afspraken over hebben gemaakt, zal binnen 24 uur ingaan nadat alle betrokken partijen goedkeuring hebben verleend, zegt de Libanese president Joseph Aoun in gesprek met journalisten. Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Hezbollah. Die groepering moet volgens de overeenkomst meewerken, maar was zelf niet bij de onderhandelingen betrokken.

2 uur geleden
Opperste leider Iran waarschuwt voor verdeeldheid na oorlog

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.

3 uur geleden