Politie houdt verdachte dader aan na bomexplosie Sint-Petersburg
SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Russische politie heeft een jonge vrouw aangehouden die ervan wordt verdacht betrokken te zijn geweest bij een fatale aanslag op een Russische 'oorlogsblogger', Vladlen Tatarski. Hij werd zondagavond gedood bij een bomexplosie in een café in Sint-Petersburg waar hij een lezing gaf en vragen beantwoordde. Meer dan dertig mensen raakten gewond bij de explosie, melden de autoriteiten.
De vrouw, de 25-jarige Daria Trepova, wist volgens Russische media het café binnen te komen met het verhaal dat ze Tatarski een borstbeeld als cadeau wilde aanbieden. Dat beeld zou later zijn ontploft. Over haar motief is weinig bekend, maar sommige media berichten dat ze eerder is opgepakt bij een demonstratie tegen de oorlog in Oekraïne en dat haar partner als mogelijke dienstplichtige het land uit is gevlucht.
Tatarski zag zichzelf als oorlogscorrespondent op sociale media en was een fanatiek voorstander van de oorlog tegen Oekraïne. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft de dood van Tatarski, wiens echte naam Maxim Fomin was, bevestigd. Hij had meer dan 560.000 volgers op Telegram en was een van invloedrijkste militaire bloggers.
Herdenken Tatarski
Aan het front in Oekraïne is Tatarski volgens huurlingencommandant Jevgeni Prigozjin herdacht door een Russische vlag met zijn naam erop te hijsen op het gemeentehuis van de fel omstreden plaats Bachmoet. Een vlag met de tekst: "Goede nagedachtenis aan Vladlen Tatarskyis zondagavond gehesen in Artemovsk (Russische naam voor Bachmoet)", meldde Prigozjin op sociale media. Hij claimde daarbij de stad formeel te hebben veroverd, maar erkende dat het westelijke deel van de plaats nog altijd in Oekraïense handen is.
Het café in Sint-Petersburg waar de bom ontplofte was ooit van Prigozjin, de huidige eigenaar van de Wagner Groep, het huurlingenbedrijf dat onder meer voor het Kremlin vecht. De organisatoren van de bijeenkomst in het café, de Cyber Front Z-beweging, zeiden volgens lokale media in een reactie dat er veiligheidsmaatregelen waren genomen, maar dat die onvoldoende zijn gebleken.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
39 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
6 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
6 uur geleden