Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie houdt verdachte aan in moordonderzoek Rosleny Magdalena

Politie houdt verdachte aan in moordonderzoek Rosleny Magdalena

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft afgelopen woensdag een verdachte aangehouden in het onderzoek naar de moord op de 28-jarige Rosleny Magdalena. Zij werd op 17 november 2016 in Amsterdam-Zuidoost neergeschoten nadat ze haar dochtertje naar school had gebracht en overleed vrijwel direct aan haar verwondingen.

De politie heeft de familie op de hoogte gesteld van de aanhouding en maakt verder niets bekend over de identiteit van de verdachte. De aangehouden verdachte zit in volledige beperkingen, wat betekent dat er alleen contact mag zijn met de advocaat.

In het programma Opsporing Verzocht heeft de politie meerdere keren gevraagd naar meer informatie en getuigenverklaringen. In een uitzending begin 2017 bleek dat er mogelijk een fietser betrokken was bij de dood van de vrouw. Op camerabeelden was te zien dat de vrouw op de bewuste ochtend mogelijk is opgewacht en achtervolgd door een fietser. Het is niet duidelijk of de aangehouden verdachte die fietser is.

De laatste paar jaar kwam de zaak vaak in de media. Onder andere misdaadjournalist Peter R. de Vries besteedde aandacht aan de zaak, nadat de familieleden van Rosleny contact met hem hadden gezocht. Zijn zoon, advocaat Royce de Vries, zegt op Twitter dat de familie van Rosleny blij is, maar tegelijkertijd ook voorzichtig in hun optimisme. "Wij zijn de politie dankbaar voor hun inspanningen en wachten het verdere onderzoek af", meldt de familie aan hem. Op het moment dat er meer bekend is, zal de familie van Rosleny met een nadere verklaring komen, aldus De Vries.

Meer uit Binnenland

Rechtspraak vraagt aandacht voor sancties VS tegen Strafhof

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, Henk Naves, heeft zich in zijn nieuwjaarstoespraak in Den Haag afgevraagd waarom het zo stil is rond de Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof. "Is het soms zo stil omdat we te afhankelijk zijn geworden?"

3 uur geleden
Man (20) uit Venlo aangehouden voor dood van zijn baby

VENLO (ANP) - De politie heeft dinsdag een 20-jarige man uit Venlo aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van zijn vijf maanden oude baby. Het kindje overleed in december onder verdachte omstandigheden, meldt de politie donderdag.

5 uur geleden
Piek in Zuid-Holland: meeste zout gestrooid in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in een week tijd bijna 2,4 miljoen kilo zout gestrooid op provinciale wegen en fietspaden, de grootste hoeveelheid in zeker vijf jaar. Sinds de eerste 'strooidag' van deze winter (23 december) gaat het in totaal al om bijna 3 miljoen kilogram. Vorige winter reden de provinciale strooiwagens 2,23 miljoen kilo zout uit, in 2023-2024 was dat 1,81 miljoen kilo (1810 ton).

5 uur geleden
Jongens opgepakt na dood man Schiedam na sneeuwballengevecht

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na de dood van een 60-jarige man in Schiedam maandag. Het gaat om jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam. De man overleed waarschijnlijk nadat hij werd mishandeld, na een ruzie over het gooien van sneeuwballen. Hij werd ter plekke gereanimeerd door hulpdiensten en een voorbijganger, maar kon niet meer worden gered.

6 uur geleden
NS rijdt vrijdag opnieuw volgens afgeschaalde dienstregeling

UTRECHT (ANP) - NS rijdt vrijdag opnieuw met een afgeschaalde dienstregeling vanwege het winterse weer. Dit betekent dat op een aantal trajecten minder treinen rijden en reizigers vaker moeten overstappen en langer onderweg zijn. Ook kunnen treinen drukker zijn dan anders. Ook wordt de dienstregeling in het noorden van het land losgekoppeld van de rest van het land, meldt ProRail.

7 uur geleden
In 2025 keerden 945 Syrische vluchtelingen vrijwillig terug

DEN HAAG (ANP) - Na de val van het Assad-regime zijn vorig jaar 945 Syrische vluchtelingen vanuit Nederland vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland, meldt de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Daarnaast is de dienst nog bezig met het vertrek van 440 Syriërs die zich eind 2025 hebben gemeld voor een tijdelijke regeling, waardoor ze extra geld krijgen om ze te helpen met hun terugkeer.

8 uur geleden
Veroordeelden Mallorcazaak schikken met vriendin Heuvelman

DEN HAAG (ANP) - Vijf jongemannen die veroordeeld zijn in de Mallorca-zaak voor geweld tegen Carlo Heuvelman hebben een schikking getroffen met zijn vriendin. Dat melden betrokken advocaten in een gezamenlijke verklaring. Hoeveel geld is betaald, is niet bekendgemaakt.

9 uur geleden