Politie houdt verdachte (35) aan voor explosies Amsterdam-Zuid
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man (35) aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij twee explosies in de Zeilstraat in Amsterdam-Zuid. Die vonden op 22 januari en in de nacht van 23 op 24 januari plaats bij respectievelijk een horecagelegenheid en een bedrijfspand.
De politie gaat uit van een verband tussen beide zaken en sluit meerdere aanhoudingen niet uit.
De explosie bij de horecagelegenheid vond 22 januari rond 19.00 uur plaats. Hierbij werd een explosief in de deuropening gegooid, dat tot ontploffing kwam. Niemand raakte gewond. Wel ontstond er brand, maar die werd snel geblust door het aanwezige personeel. De tweede explosie was in de nacht van 23 op 24 januari rond 00.40 uur. Het bedrijfspand, een centrale toegangsdeur van enkele woningen en een geparkeerde auto raakten beschadigd. Ook hierbij vielen geen gewonden.
Onderzoek
Het onderzoek is nog bezig, meldt de politie, die mensen die informatie hebben oproept contact op te nemen.
In Amsterdam vinden geregeld explosies plaats. Volgens AT5 zijn er dit jaar in totaal zo'n 24 explosies in de hoofdstad geweest. Zo is in de nacht van maandag op dinsdag een gevel van een portiekflat aan het Bullepad in Amsterdam Nieuw-West flink beschadigd geraakt door een explosie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bekijkt de mogelijkheden om "enkele personen" medisch te evacueren van het cruiseschip MV Hondius. Dat meldt een woordvoerder.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de KB nationale bibliotheek in Den Haag is "een bijzondere vondst van verzetsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog" gedaan, meldt de organisatie in een persbericht. Het gaat onder meer om vervalste persoonsbewijzen en ontheffingen, foto's van gebombardeerde steden en voedselkaarten voor concentratiekampen.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoördineerd met het land.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.
2 uur geleden