Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie houdt pro-Palestijnse demonstranten op de Dam aan

Politie houdt pro-Palestijnse demonstranten op de Dam aan

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft de pro-Palestijnse demonstranten op de Dam in Amsterdam omsingeld en aangehouden, meldt de politie. De actievoerders moeten in bussen stappen die klaarstaan en vervolgens worden ze overgebracht naar het Westergasterrein, hoorde een verslaggever van het ANP. Voor die locatie heeft de gemeente een ontheffing verleend om te demonstreren.

Sommige actievoerders verzetten zich hevig tegen hun arrestatie, ziet de verslaggever. Ze gillen en laten zich over de grond slepen door de politie. De activisten die de bus ingaan worden toegejuicht door mensen die achter de bussen staan. Zij maken ook peace-tekens. Twee bussen met demonstranten zijn inmiddels vertrokken en een nieuwe lege bus is gearriveerd.

Eerder woensdagavond had de politie de demonstranten gevorderd de Dam te verlaten. Een deel vertrok daarop vrijwillig en werd door politie te paard weggedreven. De demonstratie op de Dam was verboden als gevolg van de noodverordening die in de hoofdstad geldt. De noodmaatregel werd vrijdagavond afgekondigd om het geweld na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv.

Meer uit Binnenland

Code geel om dichte mist in het noorden

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.

2 uur geleden
Schoof ziet in Suriname kans voor meer samenwerking in onderwijs

PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.

5 uur geleden
Van der Wulp: sportrechten bij NOS op het spel door bezuinigingen

AMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.

5 uur geleden
OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

10 uur geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

12 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

12 uur geleden
Teleurstelling bij presentatoren BNNVARA en AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.

14 uur geleden