Politie houdt meer mensen aan bij protest tegen wapenbeurs Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft meerdere aanhoudingen verricht bij protesten rondom de wapenbeurs in Ahoy in Rotterdam. Daarbij deelde de mobiele eenheid ook klappen uit aan betogers, zag een ANP-verslaggever ter plaatse.
De demonstranten hadden zich verspreid over verschillende plekken rondom het complex. De politie duwde ze terug naar het door de gemeente aangewezen demonstratievak bij de ingang van Ahoy. Inmiddels staat iedereen weer bij het vak, waar de sfeer onrustig is. Zo zijn er af en toe opstootjes, waarop de politie ingrijpt.
Actievoerders blokkeerden onder meer enige tijd een toegangsweg en een aantal betogers had zich aan elkaar vastgeketend bij een winkelcentrum.
Banden met Israël
Onder de ruim honderd demonstranten zijn pro-Palestijnse actievoerders, maar ook klimaatactivisten en betogers van de coalitie Verzet Tegen Oorlog. Sommige deelnemers en bezoekers van de NEDS wapenbeurs in Ahoy hebben mogelijk banden met Israël. Dat land wordt door de betogers beschuldigd van het plegen van genocide in Gaza.
Drie aanhoudingen deed de politie voor het bekladden van Ahoy. Deze actie werd opgeëist door XR Justice Now!. De politiewoordvoerster kon nog niet zeggen waarvoor de andere arrestaties zijn verricht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
9 uur geleden