Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie houdt meer mensen aan bij protest tegen wapenbeurs Ahoy

Politie houdt meer mensen aan bij protest tegen wapenbeurs Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft meerdere aanhoudingen verricht bij protesten rondom de wapenbeurs in Ahoy in Rotterdam. Daarbij deelde de mobiele eenheid ook klappen uit aan betogers, zag een ANP-verslaggever ter plaatse.

De demonstranten hadden zich verspreid over verschillende plekken rondom het complex. De politie duwde ze terug naar het door de gemeente aangewezen demonstratievak bij de ingang van Ahoy. Inmiddels staat iedereen weer bij het vak, waar de sfeer onrustig is. Zo zijn er af en toe opstootjes, waarop de politie ingrijpt.

Actievoerders blokkeerden onder meer enige tijd een toegangsweg en een aantal betogers had zich aan elkaar vastgeketend bij een winkelcentrum.

Banden met Israël

Onder de ruim honderd demonstranten zijn pro-Palestijnse actievoerders, maar ook klimaatactivisten en betogers van de coalitie Verzet Tegen Oorlog. Sommige deelnemers en bezoekers van de NEDS wapenbeurs in Ahoy hebben mogelijk banden met Israël. Dat land wordt door de betogers beschuldigd van het plegen van genocide in Gaza.

Drie aanhoudingen deed de politie voor het bekladden van Ahoy. Deze actie werd opgeëist door XR Justice Now!. De politiewoordvoerster kon nog niet zeggen waarvoor de andere arrestaties zijn verricht.

Meer uit Binnenland

OM: Zweden vervolgt tiener voor beschieting bij gevangenis Alphen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.

53 minuten geleden
VluchtelingenWerk vraagt betere bescherming Syrische minderheden

AMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.

58 minuten geleden
Dwangsom Amsterdamse afvalverwerker om te hoge dioxineuitstoot

ZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.

1 uur geleden
NCAB gaat met universiteiten in gesprek over antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."

2 uur geleden
Model Yfke Sturm zegt spijt te hebben van contact met Epstein

LONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.

2 uur geleden
Universiteiten zien rapport Joodse studenten als aanvulling

DEN HAAG (ANP) - Universiteiten zien de aanbevelingen van de Taskforce Antisemitismebestrijding als extra handvatten om Joodse studenten en medewerkers een veilige studie- en werkomgeving te geven. In een maandag verschenen rapport schrijft de taskforce onder meer dat hogeronderwijsinstellingen "duidelijker, vaker en publiekelijker" voor deze groep moeten opkomen en de sociale veiligheid van hen moeten versterken.

3 uur geleden
KNMI breidt code geel dinsdag uit naar groot deel van het land

DE BILT (ANP) - Vanwege de kans op gladheid heeft het KNMI de waarschuwing voor dinsdagmiddag uitgebreid naar het westen en midden van het land. Voor het noordoosten gold al code geel. Het kan dinsdagmiddag gaan ijzelen.

3 uur geleden