Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie houdt meer mensen aan bij protest tegen wapenbeurs Ahoy

Politie houdt meer mensen aan bij protest tegen wapenbeurs Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft meerdere aanhoudingen verricht bij protesten rondom de wapenbeurs in Ahoy in Rotterdam. Daarbij deelde de mobiele eenheid ook klappen uit aan betogers, zag een ANP-verslaggever ter plaatse.

De demonstranten hadden zich verspreid over verschillende plekken rondom het complex. De politie duwde ze terug naar het door de gemeente aangewezen demonstratievak bij de ingang van Ahoy. Inmiddels staat iedereen weer bij het vak, waar de sfeer onrustig is. Zo zijn er af en toe opstootjes, waarop de politie ingrijpt.

Actievoerders blokkeerden onder meer enige tijd een toegangsweg en een aantal betogers had zich aan elkaar vastgeketend bij een winkelcentrum.

Banden met Israël

Onder de ruim honderd demonstranten zijn pro-Palestijnse actievoerders, maar ook klimaatactivisten en betogers van de coalitie Verzet Tegen Oorlog. Sommige deelnemers en bezoekers van de NEDS wapenbeurs in Ahoy hebben mogelijk banden met Israël. Dat land wordt door de betogers beschuldigd van het plegen van genocide in Gaza.

Drie aanhoudingen deed de politie voor het bekladden van Ahoy. Deze actie werd opgeëist door XR Justice Now!. De politiewoordvoerster kon nog niet zeggen waarvoor de andere arrestaties zijn verricht.

Meer uit Binnenland

62 procent jongeren voelt dat mening niet meetelt bij gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.

1 uur geleden
Meer meldingen van vermoedelijke misstanden op werkvloer in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.

5 uur geleden
Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

7 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

8 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

8 uur geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

9 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

9 uur geleden