Politie houdt drietal aan voor tien gevallen 'pedojagen'
EMMEN (ANP) - De politie heeft maandag en dinsdag drie mogelijke 'pedojagers' aangehouden. De twee mannen (22) en een vrouw (29) uit Emmen worden verdacht van bedreiging, vernieling en mishandeling. Sinds augustus waren in Drenthe tien incidenten waarbij de politie het vermoeden kreeg dat het ging om ‘pedojagers’. Het gaat om negen gevallen in Emmen en een in Assen.
In veel gevallen was voorafgaand aan het geweld online contact tussen een volwassen man en een iemand die zich als minderjarige voordeed. In de chat werd een afspraak gemaakt en een plek afgesproken waar de ontmoeting zou plaatsvinden. Eenmaal daar troffen de mannen niet de persoon aan met wie ze hadden afgesproken, maar een of meerdere mensen die "hele andere bedoelingen hadden", zoals de politie het noemt. De mannen werden opgewacht, belaagd en mishandeld.
De politie kwam de verdachten mede op het spoor omdat hun namen waren opgeschreven na een eerder incident met een vernielde telefoon in Emmen. In het vervolgonderzoek werd duidelijk dat de eigenaar van die telefoon slachtoffer was geworden van vernieling en mishandeling en dat er vermoedelijk sprake was geweest van 'pedojagen'.
De politie sluit meer aanhoudingen in dit onderzoek niet uit.
Meer uit Binnenland
HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.
9 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.
11 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.
11 uur geleden