Politie houdt chauffeur 'spookauto' na achtervolging aan
KERKRADE (ANP) - De politie heeft na een achtervolging in Kerkrade een 'spookauto' in beslag genomen. De auto bleek sinds 2019 niet meer geregistreerd te zijn, aldus de politie. De bestuurder, een 30-jarige man uit Hoensbroek, is aangehouden. Hij reed ook rond met een ongeldig kenteken.
Bij zijn aanhouding verzette de man zich hevig. Hij sloeg en schopte naar de agenten, die pepperspray moesten gebruiken om hem in te rekenen. Volgens de politie was de man onder invloed van drugs.
De man was de patrouille opgevallen omdat hij met 150 kilometer per uur over een provinciale weg in Kerkrade scheurde. De agenten gaven een stopteken dat hij aanvankelijk negeerde, maar even later stopte hij toch. Toen een van de agenten naar hem toeliep om hem op zijn rijgedrag aan te spreken, gaf hij vol gas en reed hij met piepende banden weg. Achtervolgd door de politie reed hij zich in Kerkrade vast op een bedrijventerrein. Daar werd hij aangehouden.
Het rijbewijs van de man is ingevorderd.
Meer uit Binnenland
VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.
40 minuten geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.
41 minuten geledenTHE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
8 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
8 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
9 uur geleden