Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie houdt chauffeur 'spookauto' na achtervolging aan

Politie houdt chauffeur 'spookauto' na achtervolging aan

KERKRADE (ANP) - De politie heeft na een achtervolging in Kerkrade een 'spookauto' in beslag genomen. De auto bleek sinds 2019 niet meer geregistreerd te zijn, aldus de politie. De bestuurder, een 30-jarige man uit Hoensbroek, is aangehouden. Hij reed ook rond met een ongeldig kenteken.

Bij zijn aanhouding verzette de man zich hevig. Hij sloeg en schopte naar de agenten, die pepperspray moesten gebruiken om hem in te rekenen. Volgens de politie was de man onder invloed van drugs.

De man was de patrouille opgevallen omdat hij met 150 kilometer per uur over een provinciale weg in Kerkrade scheurde. De agenten gaven een stopteken dat hij aanvankelijk negeerde, maar even later stopte hij toch. Toen een van de agenten naar hem toeliep om hem op zijn rijgedrag aan te spreken, gaf hij vol gas en reed hij met piepende banden weg. Achtervolgd door de politie reed hij zich in Kerkrade vast op een bedrijventerrein. Daar werd hij aangehouden.

Het rijbewijs van de man is ingevorderd.

Meer uit Binnenland

Ontsnapte tbs'er opgepakt in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.

1 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat ministerie kijkt naar volmachtstem

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.

1 uur geleden
41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

4 uur geleden
Verkenner adviseert coalitie PRO en D66 in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.

4 uur geleden
Ali B in laatste woord: ik heb nooit iemand gedwongen

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.

4 uur geleden
Breda schiet COA te hulp met tijdelijke noodopvang 500 mensen

BREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.

5 uur geleden
Kamil E. wil via rechter af van risicostatus om familiecontact

DEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.

5 uur geleden