Politie houdt chauffeur 'spookauto' na achtervolging aan
KERKRADE (ANP) - De politie heeft na een achtervolging in Kerkrade een 'spookauto' in beslag genomen. De auto bleek sinds 2019 niet meer geregistreerd te zijn, aldus de politie. De bestuurder, een 30-jarige man uit Hoensbroek, is aangehouden. Hij reed ook rond met een ongeldig kenteken.
Bij zijn aanhouding verzette de man zich hevig. Hij sloeg en schopte naar de agenten, die pepperspray moesten gebruiken om hem in te rekenen. Volgens de politie was de man onder invloed van drugs.
De man was de patrouille opgevallen omdat hij met 150 kilometer per uur over een provinciale weg in Kerkrade scheurde. De agenten gaven een stopteken dat hij aanvankelijk negeerde, maar even later stopte hij toch. Toen een van de agenten naar hem toeliep om hem op zijn rijgedrag aan te spreken, gaf hij vol gas en reed hij met piepende banden weg. Achtervolgd door de politie reed hij zich in Kerkrade vast op een bedrijventerrein. Daar werd hij aangehouden.
Het rijbewijs van de man is ingevorderd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor het eerst dit najaar in het hele land zout gestrooid om gladheid op wegen tegen te gaan. Eerder werd al wel gestrooid in bepaalde regio's.
28 minuten geledenALKMAAR (ANP) - De advocaat van Thijmen V. (33), die ervan wordt verdacht dat hij in 2021 zijn vader heeft vermoord en het lichaam heeft verstopt in twee vriezers, zegt dat er "hiaten" zijn in de conclusie van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) over de doodsoorzaak van het slachtoffer. Hij heeft een medisch deskundige ingeschakeld die kritisch is op de conclusies van het NFI.
49 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Weeronline verwacht tijdens de jaarwisseling "vrij veel" wind. Voornamelijk in de kustregio's waait een matige tot krachtige westenwind. Hierdoor is het volgens het weerbureau "extra oppassen geblazen met vuurwerk".
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het was in 2025 zo warm in Nederland dat het jaar wordt opgenomen in de top 10 van warmste jaren sinds het begin van de metingen. Het KNMI drukt de temperatuur van elk jaar uit in een blauw of rood streepje. 2025 krijgt de kleur donkerrood.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig gemeenten hanteren dit jaar een vuurwerkverbod. Dat is er één meer dan vorig jaar. Ruim honderd andere gemeenten hebben vuurwerkvrije zones waar je geen vuurwerk mag afsteken. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat dit jaar een afsteekverbod geldt in de gemeenten Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Bloemendaal, Eindhoven, Haarlem, Heemstede, Heumen, Mook en Middelaar, Nijmegen, Rotterdam, Schiedam, Soest, Tilburg, Utrecht, Utrechtse Heuvelrug, Zutphen en Zwolle.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het afsteken van legaal en illegaal vuurwerk de komende jaarwisseling. Naar verwachting wordt er rond oud en nieuw meer dan ooit geknald. "Daarmee gaat het risico op ernstige verwondingen omhoog", stelt de organisatie.
4 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft veel vuurwerk gevonden in een bestelbus in het Brabantse Sint-Michielsgestel. Het ging in totaal om 1045 kilo, waaronder illegaal vuurwerk.
5 uur geleden