Politie houdt bij klimaatactie 76 demonstranten aan in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in totaal 175 demonstranten aangehouden bij een klimaatactie van Extinction Rebellion in Rotterdam. 110 van hen werden in het Rotterdamse centrum aangehouden en 65 op de Maasvlakte. Ze hebben allemaal een proces-verbaal gekregen en zijn inmiddels weer vrij, aldus een woordvoerster van de Rotterdamse politie.
Dinsdag blokkeerden actievoerders van Extinction Rebellion sinds 12.00 uur onder meer het verkeer op het Weena, ter hoogte van het kantoor van olie- en gasbedrijf Shell. Op de Maasvlakte, buiten de stad, voerden ze actie bij de Onyx-kolencentrale. Op last van de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb waarschuwde de politie de demonstranten meerdere keren om te vertrekken. Wie uiteindelijk niet luisterde naar de vordering, werd aangehouden, aldus de politiewoordvoerster.
Zogenoemde rebellen van de actiegroep hadden zich op de Maasvlakte vastgeketend aan de industriële spoorlijn, om transport van steenkool tegen te houden. Toegangswegen waren geblokkeerd, ook richting het Europees Massagoed Overslagbedrijf (EMO). Dat bedrijf doet aan overslag van steenkool. Betogers op het Weena hadden zich vastgeketend aan een gele auto. Anderen droegen spandoeken met teksten als: "Laat de fossiele industrie uitsterven".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in de eerste drie kwartalen van 2025 met bijna 80.000 mensen gegroeid. Die groei is minder sterk dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De groei komt volledig door migratie, want er overlijden nog altijd meer mensen dan er geboren worden.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningse jongeren die thuis te maken hebben met aardbevingsschade, hebben vaker last van mentale problemen. Dat concluderen onderzoekers van Rijksuniversiteit Groningen en Nivel, het kennisinstituut voor onderzoek in de gezondheidszorg. Jongeren die in huizen wonen waaraan schade is ontstaan na aardbevingen door de gaswinning, zijn ook vaker afwezig op school dan andere leeftijdsgenoten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de laatste maand van Kick Out Zwarte Piet voert de beweging met tien gemeenten en intochtcomités gesprekken over het uiterlijk van de zwarte pieten tijdens de sinterklaasintocht. Het gaat om gemeenten waar aan de karikatuur of hoeveelheid zwarte schmink weinig is veranderd, of waar de houding is "het kan ons niet schelen wat de gevolgen zijn voor de zwarte gemeenschap, we doen wat we willen", zegt voorman Jerry Afriyie.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een kind zegt niet zomaar dingen, luister gewoon", zegt de biologische moeder van het Vlaardingse pleegmeisje dat vorig jaar zwaargewond werd opgenomen in een interview met RTL Nieuws. Het meisje vroeg zelf tevergeefs om hulp. Afgelopen januari concludeerden de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJV) dat het meisje aan haar lot is overgelaten bij het pleeggezin.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van emancipatiebeweging Stem op een Vrouw is op de dag van de Tweede Kamerverkiezingen digitaal aangevallen. Op de ochtend van de verkiezingsdag ging de website volledig uit de lucht, de avond ervoor was de website al traag.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een deel van de Amsterdamse binnenstad en het gebied rond de Johan Cruijff ArenA geldt woensdag vanaf het middaguur tot middernacht als veiligheidsrisicogebied in verband met de wedstrijd tussen Ajax en de Turkse club Galatasaray. De driehoek (politie, justitie en burgemeester) zegt met de maatregel te willen bijdragen aan een veilig verloop van de wedstrijd. "De Amsterdamse driehoek houdt rekening met openbare ordeverstoringen en het afsteken van zwaar illegaal vuurwerk, gelet op recente eerdere ervaringen rondom Europese wedstrijden en specifiek de vorige ontmoeting tussen deze twee clubs."
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het drinkwater in Utrecht en omgeving is weer schoon en veilig om te drinken. Volgens drinkwaterbedrijf Vitens tonen de laatste testresultaten dit aan. Daarmee vervalt het advies om het water uit de kraan eerst te koken voor gebruik.
17 uur geleden