Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie houdt bij klimaatactie 76 demonstranten aan in Rotterdam

Politie houdt bij klimaatactie 76 demonstranten aan in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in totaal 175 demonstranten aangehouden bij een klimaatactie van Extinction Rebellion in Rotterdam. 110 van hen werden in het Rotterdamse centrum aangehouden en 65 op de Maasvlakte. Ze hebben allemaal een proces-verbaal gekregen en zijn inmiddels weer vrij, aldus een woordvoerster van de Rotterdamse politie.

Dinsdag blokkeerden actievoerders van Extinction Rebellion sinds 12.00 uur onder meer het verkeer op het Weena, ter hoogte van het kantoor van olie- en gasbedrijf Shell. Op de Maasvlakte, buiten de stad, voerden ze actie bij de Onyx-kolencentrale. Op last van de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb waarschuwde de politie de demonstranten meerdere keren om te vertrekken. Wie uiteindelijk niet luisterde naar de vordering, werd aangehouden, aldus de politiewoordvoerster.

Zogenoemde rebellen van de actiegroep hadden zich op de Maasvlakte vastgeketend aan de industriële spoorlijn, om transport van steenkool tegen te houden. Toegangswegen waren geblokkeerd, ook richting het Europees Massagoed Overslagbedrijf (EMO). Dat bedrijf doet aan overslag van steenkool. Betogers op het Weena hadden zich vastgeketend aan een gele auto. Anderen droegen spandoeken met teksten als: "Laat de fossiele industrie uitsterven".

Meer uit Binnenland

Uit puin Duits hotel gered Urker gezin vernoemt baby naar redder

URK (ANP) - De man en vrouw uit Urk die in augustus met hun kind onder het puin van een ingestort hotel in het Duitse Kröv vandaan werden gehaald, hebben hun onlangs geboren baby vernoemd naar de reddingswerker die hen heeft geholpen. Dat meldt de moeder van het gezin op Instagram over hun zoon Christoph, die afgelopen donderdag werd geboren. Volgens haar waagde de Duitse Christoph in augustus zijn leven om hen uit het puin te redden. "Het had zoveel anders kunnen zijn", schrijft ze.

1 uur geleden
Aanhoudingen bij pro-Israël demo op de Dam, sfeer 'beheersbaar'

AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Israëlische demonstratie op de Dam in Amsterdam zijn enkele mensen aangehouden, meldt de politie. Volgens een politiewoordvoerder zijn er een kleine honderd man bij de manifestatie. De sfeer is "beheersbaar".

2 uur geleden
CDA'ers: recht Israël om zich te verdedigen kent grenzen

AMSTERDAM (ANP) - Het recht van Israël om zich te verdedigen kent grenzen, schrijven CDA'ers Henri Bontenbal en Derk Boswijk in een opiniestuk in Trouw. Hun partij heeft zich volgens hen in het verleden terughoudend opgesteld bij kritiek op Israël vanuit "historisch besef". Maar waar het recht om zich te verdedigen eindigt, begint naar hun zeggen de "morele plicht om te spreken".

2 uur geleden
'Mondjesmaat' meldingen Nederlanders over stroomstoring

DEN HAAG (ANP) - Bij de alarmcentrale van de ANWB, komen "minimaal en mondjesmaat" meldingen binnen van Nederlanders die getroffen zijn door de stroomstoring in Spanje of Portugal.

5 uur geleden
Rover blij met 'Onderwegpas', maar bezorgd over toekomst ov

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover zegt blij te zijn dat het kabinet zich sterk wil maken voor een 'Onderwegpas', waarmee mensen met een laag inkomen goedkoper of gratis met het openbaar vervoer kunnen reizen in de daluren. Tegelijkertijd maakt de organisatie zich grote zorgen dat het kabinet geen geld vrijmaakt voor NS en dat er fors wordt bezuinigd op het stads- en streekvervoer.

8 uur geleden
Den Haag: noodverordening tegen blokkade A12 is niet mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Noodverordeningen tijdens de NAVO-top mogen niet worden gebruikt om bijvoorbeeld een blokkade van de A12 te voorkomen. Dat laat de burgemeester van Den Haag, Jan van Zanen, maandag weten. Hij zegt dat hij daarvoor andere middelen heeft. Zo kan een burgemeester beperkingen opleggen, maar ook opdracht geven aan de politie om een einde te maken aan een blokkade.

8 uur geleden
Zwemmen kan weer in plas vlak bij Chemours na PFAS-maatregelen

DORDRECHT (ANP) - Het is weer verantwoord om te zwemmen in Merwelanden, een recreatieplas in Dordrecht vlak bij de Chemours-fabriek. De provincie Zuid-Holland heeft het negatieve zwemadvies ingetrokken voor Plas Merwelanden, die op de lijst staat met 105 aangewezen zwemlocaties voor 2025. De provincie gaf in 2023 het advies om niet in het meertje te zwemmen vanwege verhoogde concentraties PFAS.

9 uur geleden