Politie houdt 22 mensen aan na wedstrijd Feyenoord - Ajax
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft na de wedstrijd Feyenoord - Ajax woensdag 22 mensen aangehouden die zich zouden hebben misdragen in het voetbalstadion, maakte de politie donderdag bekend. Ze zijn onder andere aangehouden wegens het aansteken van vuurwerk en het gooien van spullen.
Eerder meldde Feyenoord 25 toeschouwers geïdentificeerd te hebben die zich hebben misdragen tijdens de wedstrijd in De Kuip. Drie van de geïdentificeerde personen hebben de huisregels van de Rotterdamse club overtreden, maar zijn niet aangehouden, zegt een woordvoerder van de politie. Over de identiteit van de verdachten is nog niets bekend. Evenmin is bekend of ze nog vastzitten.
Direct na de aftrap moest de wedstrijd in de halve finales van het bekertoernooi worden stilgelegd omdat achter een van de doelen vuurwerk en rookbommen werden afgestoken. Ook werden bekers bier en aanstekers gegooid tijdens de wedstrijd. Een voorwerp raakte het hoofd van Ajax-speler Davy Klaassen, die daardoor gewond raakte. De gooier, een 32-jarige man uit Roelofarendsveen, was woensdag al aangehouden.
Meer uit Binnenland
YSSELSTEYN (ANP) - Op een kalkoenenbedrijf in het Limburgse Ysselsteyn is vogelgriep vastgesteld. Alle circa 23.000 kalkoenen worden gedood om verdere verspreiding van het besmettelijke virus te voorkomen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jaarlijks kost het ruim 3 miljoen euro om bekladdingen en vernielingen op Nederlandse stations te herstellen. Dat becijfert spoorbeheerder ProRail. Er komen per jaar gemiddeld 4300 meldingen van vandalisme binnen. Het gaat dan om kapotte liften, ingegooide ruiten, bekladde muren, gesloopte wachtruimtes, kapotte prullenbakken en vernielde fietsenstallingen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
16 uur geledenLEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
1 dag geleden