Politie houdt 17 klimaatactivisten aan bij begin blokkade A10
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft direct bij het begin van de blokkade van Extinction Rebellion op de A10 zeventien actievoerders aangehouden. Zij hebben volgens de politie de blokkade veroorzaakt. "Levensgevaarlijk voor andere weggebruikers en henzelf", schrijft de politie op X.
Betrokken voertuigen zijn in beslag genomen. Op de A10 staan nu naar schatting nog zo'n vierhonderd tot vijfhonderd klimaatactivisten. De politie is in groten getale aanwezig. Verschillende politieagenten staan op de weg met een wapenstok, maar die houden ze nog niet in de aanslag. Ook staan meer dan tien ME-busjes klaar.
De gemeente Amsterdam had vooraf "een dringend beroep" gedaan op de klimaatactivisten om niet op de A10 te demonstreren. Burgemeester Femke Halsema zei dat er "een andere houding" zou zijn bij de driehoek, omdat het de tweede keer is dat Extinction Rebellion de A10 blokkeert.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
41 minuten geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
58 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
2 uur geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
2 uur geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
3 uur geleden