Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie hoopt op doorbraak moordzaak 8-jarige Manon Seijkens

Politie hoopt op doorbraak moordzaak 8-jarige Manon Seijkens

HELMOND (ANP) - De politie heeft zaterdag nieuwe bijzonderheden bekend gemaakt over de moord in 1995 op de 8-jarige Manon Seijkens uit Helmond, die ook seksueel misbruikt werd. Met het bekendmaken van de nieuwe details hoopt de politie 25 jaar na de moord alsnog op het spoor van de dader te komen. Ondanks de eerdere aanhouding van drie verdachten is de moordzaak nooit opgelost. Geen van deze drie heeft de moord gepleegd, zegt de politie nu.

Op het lichaam van het meisje werd indertijd een 27-centimeter lange, zwarte haar gevonden. Nieuwe DNA-technieken laten zien dat deze haar afkomstig moet zijn van iemand met een Oost-Aziatische achtergrond. "De haar zou van de dader kunnen zijn, " zegt teamleider Jeroen Snellen van het coldcaseteam van de politie Oost-Brabant, "maar kan evengoed afkomstig zijn van iemand dicht bij de dader zoals bijvoorbeeld een partner. Maar de donor kan ook iemand anders zijn waarmee Manon kort voor haar dood nog contact heeft gehad. Het kan dus ook een spoor naar een belangrijke getuige zijn. De haar behoort in elk geval niet toe aan één van de eerder gearresteerde verdachten."

Het meisje verdween op 10 augustus 1995 uit Helmond, en kon ondanks uitgebreide zoektochten pas een half jaar later worden gevonden. Het stoffelijk overschot was begraven in dichte bosschages, niet ver van haar huis. Opvallend was dat het kind damespumps droeg, ofschoon ze blootsvoets van huis was vertrokken. Die moet ze op de dag van haar verdwijning van iemand hebben gekregen. "Diegene zouden wij natuurlijk heel graag willen spreken, " zegt de teamleider. "Het gaat daarbij om bontgekleurde damespumps, merk Marie-Claire, waarbij extra gaatjes in de riempjes zijn gemaakt om ze voor een kindervoet passend te maken."

"Misschien doet het gegeven dat de haar van Oost-Aziatische afkomst is wel bij iemand een belletje rinkelen," zegt Snellen. "Misschien wel in combinatie met een buurtbewoner uit die tijd. Mogelijk ziet iemand een verband tussen die lange, zwarte haar en de bij Manon aangetroffen opvallende damesschoenen. Of weet iemand zich te herinneren wie in die buurt dergelijke schoenen had."

Volgens de politie moet de dader de omgeving goed gekend hebben. Misschien iemand die er woonde en vlak na de moord uit de buurt vertrokken is, aldus de politie.

Meer uit Binnenland

Gelderland roept op tot snellere procedures voor vol stroomnet

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland roept het Rijk op te kijken naar snellere procedures voor het uitbreiden van het overvolle stroomnet. Onlangs werd duidelijk dat de uitbreiding van het net in grote delen van het land, waaronder Gelderland, forse vertraging oploopt. Volgens gedeputeerde Ans Mol (BBB) zijn de ruimtelijke procedures voor de bouw van nieuwe hoogspanningsstations vaak lang en ingewikkeld.

7 uur geleden
Douwe Bob vertrekt om veiligheid van zijn gezin te waarborgen

AMSTERDAM (ANP) - Douwe Bob heeft besloten om voorlopig uit Nederland te vertrekken om "de veiligheid van m'n gezin en mezelf te waarborgen". Dat schrijft de zanger in een bericht op Instagram. Hij voegt eraan toe dat hij dat doet op advies van de politie.

7 uur geleden
Behalve voor hitte ook waarschuwing voor onweer op woensdag

DE BILT (ANP) - Behalve voor de hitte geldt er in Nederland op woensdag ook een weerwaarschuwing voor onweer. In de loop van woensdagmiddag is er vooral in de oostelijke helft van het land kans op "enkele stevige onweersbuien", meldt het KNMI.

8 uur geleden
Wilders en Baudet bij protest tegen asielzoekers in Helmond

HELMOND (ANP) - In Helmond is in het bijzijn van PVV-leider Geert Wilders en FVD-voorman Thierry Baudet gedemonstreerd tegen de komst van een asielzoekerscentrum voor minderjarigen. Enkele honderden mensen hadden zich bij het stadhuis verzameld. Aan burgemeester Sjoerd Potters is een petitie overhandigd.

9 uur geleden
Politie toont herkenbare beelden verdachten rellen Scheveningen

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden getoond van verdachten van openlijke geweldpleging in Scheveningen in mei, waar toen rellen uitbraken. Het gaat om vier verdachten die zich nog niet hebben gemeld bij de politie, ondanks oproepen daartoe. Eerder werden van hen geblurde beelden getoond.

10 uur geleden
Apotheek in Venlo mag per direct geen medicijnen meer afgeven

UTRECHT/VENLO (ANP) - Een apotheekbedrijf in Venlo mag per direct geen enkel medicijn meer afgeven. Volgens de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zijn er "acute risico's voor de patiëntveiligheid". Zo'n bevel van de inspectie is heel uitzonderlijk.

10 uur geleden
Loonsverhoging en meer gelijkheid voor medewerkers universiteiten

DEN HAAG (ANP) - De salarissen van medewerkers van universiteiten gaan omhoog. Daarnaast beloven de instellingen dat ze meer doen om het verschil in loon tussen mannen en vrouwen kleiner te maken. Dat staat in een cao, waarover werkgevers en vakbonden een akkoord hebben bereikt.

10 uur geleden