Politie Hongkong zet traangas in bij campus
HONGKONG (ANP) - De oproerpolitie in Hongkong heeft traangas ingezet bij een protestactie van studenten bij de universiteit. Eerder op de avond gebruikte de politie ook al traangas om honderden demonstranten terug te dringen achter hun geïmproviseerde barricades bij een technische universiteit. De studenten gooiden benzinebommen.
De protesten in de metropool zijn de afgelopen tijd steeds verder geëscaleerd. Deze week viel er een dode. Demonstranten verschansen zich ook op universiteiten. Ze hebben daar primitieve wapens in elkaar geknutseld, zoals katapulten en brandbommen. De politie meldt dat agenten in de buurt van zo'n instelling zijn beschoten met pijlen. Volgens een politiecommissaris staat Hongkong, dat al maandenlang het toneel is van grootschalige protesten, "aan de rand van de afgrond".
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/DPA) - Duitsland is niet van zijn stuk door de aankondiging van de Verenigde Staten dat ze mogelijk troepen uit Duitsland terugtrekken. "Daar zijn we op voorbereid", zegt buitenlandminister Johann Wadephul. Hij is er "gelaten" onder.
4 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
27 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement wijst het verzoek van een aantal Nederlandse Europarlementariërs af om tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergaderingen in Straatsburg. De parlementariërs van de Partij voor de Dieren (PvdD), SGP, PVV en BBB hadden haar gevraagd alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden om energie te besparen gezien dreigende energietekorten.
1 uur geledenKURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
3 uur geledenKURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.
3 uur geleden