Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Hongkong vindt brandbommen op campus

Politie Hongkong vindt brandbommen op campus

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - De politie in Hongkong heeft tientallen brandbommen en veel licht ontvlambaar materiaal gevonden bij het doorzoeken van de universiteit die dagenlang is bezet door demonstranten. Sommige van de gevonden stoffen ontvlammen al bij een temperatuur van 36 graden, zegt een politiechef tegen de krant South China Morning Post.

De campus van de Polytechnische Universiteit in Hongkong werd sinds 17 november bezet door een groep demonstranten die slaags raakten met de politie. De agenten werden op afstand gehouden met brandbommen.

Woensdag bleken de laatste demonstranten plotseling te zijn verdwenen. De meeste demonstranten hebben zich ongemerkt uit de voeten kunnen maken.

Op de campus hebben de demonstranten vernielingen aangericht, graffiti op de muur gespoten en veel afval achtergelaten

Meer uit Buitenland

Poetin noemt dood Khamenei 'cynische moord'

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de dodelijke aanval op de Iraanse ayatollah ​Ali Khamenei en leden van zijn familie scherp veroordeeld. Hij sprak van moord en een "cynische schending van alle normen van menselijke moraliteit en internationaal recht".

20 minuten geleden
Britse minister: ook Iraanse raketten richting Cyprus waargenomen

LONDEN (ANP) - Iran heeft ook twee raketten afgevuurd richting EU-lidstaat Cyprus. Dat zei de Britse minister van Defensie John Healey tijdens een interview met Sky News. "Wij denken niet dat ze waren gericht op Cyprus", zei hij.

30 minuten geleden
Israëlisch leger claimt vernietiging helft Iraanse raketarsenaal

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft naar eigen zeggen grofweg de helft van de Iraanse raketvoorraad vernietigd. Dat meldt het Israëlische leger.

36 minuten geleden
Hezbollah: we zullen geweld tegen Iran beantwoorden

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah zegt de Amerikaans-Israëlische aanvallen tegen Iran te beantwoorden. Dat meldt de leider van die militante groepering, Naim Qassem. "We zullen onze plicht vervullen door deze agressie te beantwoorden. Wat de offers ook mogen zijn, we zullen niet afwijken van het pad van verzet", aldus Qassem.

42 minuten geleden
Ayatollah Arafi treedt toe tot tijdelijk landsbestuur Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Ayatollah Alireza Arafi is toegetreden tot de zogenoemde Leiderschapsraad van Iran. Dat meldt het Iraanse persbureau ISNA. Die raad moet het landsbestuur waarnemen in aanloop naar de benoeming van een nieuwe Iraanse leider. De raad bestaat naast een juristenlid uit de president en de voorzitter van de Iraanse rechtspraak. Uiteindelijk moet de zogenoemde Assemblee van Experts, een 88-koppige raad van theologen, een nieuwe opperste leider aanwijzen.

50 minuten geleden
Iraanse president: dit is een oorlogsverklaring aan moslims

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en het regime zijn een "oorlogsverklaring aan het adres van moslims". Dat zegt president Masoud Pezeshkian op de Iraanse staatstelevisie. Bij die aanvallen werd onder meer de hoogste leider in het land, Ali Khamenei, gedood. Israël claimde zondag voor die precisieaanval verantwoordelijk te zijn.

1 uur geleden
Macron noemt enteren schip door België klap voor schaduwvloot

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft online beelden gedeeld van het enteren van een olietanker op de Noordzee. "Een zware klap voor de schaduwvloot", oordeelde hij op X, doelend op de schepen die worden gebruikt om sancties te ontduiken.

1 uur geleden