Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Hongkong pakt twee oppositieparlementariërs op

Politie Hongkong pakt twee oppositieparlementariërs op

HONGKONG (ANP/RTR) - De politie in Hongkong heeft twee parlementariërs van de oppositie opgepakt in verband met de demonstraties in juli vorig jaar. Een van hen wordt verdacht van relschoppen, meldde de Democratische Partij woensdag.

Volksvertegenwoordigers Lam Cheuk-ting en Ted Hui maakten deel uit van een groep van tien die gearresteerd is, bevestigde de politie zonder verdere details te geven. Lam zou gereld hebben op 21 juli vorig jaar, toen in de miljoenenstad onder Chinese heerschappij werd gedemonstreerd voor meer democratie.

Op die dag gooiden demonstranten onder meer zwarte verf naar het verbindingskantoor van de Chinese autoriteiten in Hongkong. In een wijk dichtbij de grens met het Chinese vasteland viel een pro-Chinese meute met stokken juist demonstranten aan. Lam raakte daarbij gewond in het gezicht terwijl hij de aanval live streamde op Facebook.

Onrust

Tot dusver zijn er 44 personen aangehouden die ervan worden verdacht deel te hebben uitgemaakt van de meute. Zeven van hen zijn aangeklaagd voor relschoppen. Waarom de politie Lam verdenkt van relschoppen is nog niet duidelijk.

Het is al tijden onrustig in Hongkong, waar China zijn grip probeert te verstevigen. Het schuurt daarbij tussen het autoritaire communistische systeem van China en de democratie, vrijmarkteconomie en onafhankelijke rechterlijke macht in Hongkong.

Onlangs voerde China een nieuwe veiligheidswet in voor Hongkong, die volgens critici een einde maakt aan de autonomie van de stadstaat, een gewezen Britse kroonkolonie. Door de veiligheidswet kunnen de Chinese autoriteiten vele harder optreden tegen de democratisch-gezinde oppositie.

Meer uit Buitenland

Nieuw vredesoverleg over Oekraïne in Berlijn begonnen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz heeft op zijn kantoor in Berlijn de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, diens veiligheidsadviseur Roestem Oemjerov, de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en diens begeleider Jared Kushner verwelkomd. Dat is van bronnen vernomen. De begroeting van de delegaties vormt de opmaat voor nieuw overleg over het Amerikaanse vredesplan dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het is de bedoeling dat maandag Europese bondgenoten aansluiten.

28 minuten geleden
Iran veroordeelt aanslag in Sydney

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de dodelijke aanval op een Joods evenement in het Australische Sydney veroordeeld. "Terreur en de moord op mensen, waar die ook worden gepleegd, zijn te verwerpen en te veroordelen", schrijft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

51 minuten geleden
Netanyahu hekelt Australische erkenning Palestijnse staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn Australische ambtgenoot te hebben gewaarschuwd dat door het erkennen van een Palestijnse staat Australië olie gooit op "het antisemitische vuur". Volgens Netanyahu, die op televisie reageerde op de schietpartij bij Bondi Beach, heeft hij Anthony Albanese in augustus een brief gestuurd waarin hij die stap ten zeerste afraadde. Ook zou Netanyahu hebben geschreven dat antisemitisme "zich verspreidt als leiders zich er niet tegen uitspreken". Hij voegde eraan toe dat Albanese "zwakte moet vervangen door handelen".

2 uur geleden
Afschuw bij wereldleiders over aanslag Bondi Beach

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldleiders hebben met afschuw gereageerd op de dodelijke aanslag op een Joodse chanoekaviering in Australië. Zo schreef de Franse president Emmanuel Macron op X dat Frankrijk "genadeloos zal blijven vechten tegen antisemitische haat".

3 uur geleden
Duitse buitenlandminister: daad van haat tegen alle Joden

BERLIJN (ANP/DPA) - De dodelijke schietpartij op het Australische Bondi Beach is een "daad van haat tegen alle Joodse vrouwen en mannen wereldwijd op de eerste dag van Chanoeka". Dat schreef de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul op X.

3 uur geleden
Nog honderdduizenden Oekraïners zonder stroom

KYIV (ANP/DPA) - Honderdduizenden Oekraïense huishoudens zitten nog steeds zonder stroom na Russische aanvallen. De situatie blijft moeilijk, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op Telegram.

3 uur geleden
Von der Leyen: walgelijke geweldsdaad tegen Joodse gemeenschap

BRUSSEL (ANP/AFP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "geschokt" door de dodelijke schietpartij in het Australische Bondi Beach. Op X sprak ze van een "walgelijke daad van geweld tegen de Joodse gemeenschap". Volgens de Australische politie gaat het om een terreuraanslag.

4 uur geleden