Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Hongkong pakt twee oppositieparlementariërs op

Politie Hongkong pakt twee oppositieparlementariërs op

HONGKONG (ANP/RTR) - De politie in Hongkong heeft twee parlementariërs van de oppositie opgepakt in verband met de demonstraties in juli vorig jaar. Een van hen wordt verdacht van relschoppen, meldde de Democratische Partij woensdag.

Volksvertegenwoordigers Lam Cheuk-ting en Ted Hui maakten deel uit van een groep van tien die gearresteerd is, bevestigde de politie zonder verdere details te geven. Lam zou gereld hebben op 21 juli vorig jaar, toen in de miljoenenstad onder Chinese heerschappij werd gedemonstreerd voor meer democratie.

Op die dag gooiden demonstranten onder meer zwarte verf naar het verbindingskantoor van de Chinese autoriteiten in Hongkong. In een wijk dichtbij de grens met het Chinese vasteland viel een pro-Chinese meute met stokken juist demonstranten aan. Lam raakte daarbij gewond in het gezicht terwijl hij de aanval live streamde op Facebook.

Onrust

Tot dusver zijn er 44 personen aangehouden die ervan worden verdacht deel te hebben uitgemaakt van de meute. Zeven van hen zijn aangeklaagd voor relschoppen. Waarom de politie Lam verdenkt van relschoppen is nog niet duidelijk.

Het is al tijden onrustig in Hongkong, waar China zijn grip probeert te verstevigen. Het schuurt daarbij tussen het autoritaire communistische systeem van China en de democratie, vrijmarkteconomie en onafhankelijke rechterlijke macht in Hongkong.

Onlangs voerde China een nieuwe veiligheidswet in voor Hongkong, die volgens critici een einde maakt aan de autonomie van de stadstaat, een gewezen Britse kroonkolonie. Door de veiligheidswet kunnen de Chinese autoriteiten vele harder optreden tegen de democratisch-gezinde oppositie.

Meer uit Buitenland

Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

3 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

7 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

7 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

9 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

10 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

10 uur geleden