
Politie Hongkong dreigt met scherp te schieten
HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De politie in Hongkong waarschuwt dat ze met scherp zou kunnen schieten in confrontaties met "oproerkraaiers" die dodelijke wapens gebruiken. Een politiewoordvoerder riep betogers op hun "gevaarlijke activiteiten" te stoppen om een verdere escalatie van het geweld in Hongkong te voorkomen.
Bij de protesten zondag in Hongkong werd een politieagent in een kuit getroffen door een pijl uit een boog. Die was afgeschoten door een demonstrant. Ook hadden betogers grote katapulten gebouwd waarmee ze brandbommen afvuurden.
De protesten in Hongkong zijn de afgelopen tijd steeds verder geëscaleerd. Deze week viel er een dode. Ook de komende dagen worden weer veel protesten verwacht. Maandag blijven scholen, universiteiten en crèches daarom dicht. De betogingen richten zich tegen de toenemende invloed van Peking op het relatief vrije leven in de stadstaat.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft een evacuatiebevel afgegeven aan Iraniërs die in de omgeving van reactoren wonen. De oproep geldt voor burgers in het hele land die in woonwijken in de buurt van wapenfaciliteiten wonen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zijn bereid tot onmiddellijke gesprekken met Iran over het nucleaire programma van Teheran in een poging om de situatie in het Midden-Oosten te de-escaleren. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd tijdens een bezoek aan de regio.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - Door een reeks nieuwe aanvallen van Iran op Israël zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere doden gevallen. Ook raakten ongeveer tweehonderd mensen gewond.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - "We kunnen makkelijk een deal voor elkaar krijgen tussen Iran en Israël om een eind te maken aan dit rotconflict!" Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondagochtend vroeg het hoofdkwartier van het Iraanse ministerie van Defensie en het hoofdkwartier van een project voor nucleaire wapens bestookt. Dat maakte de Israëlische legerleiding bekend.
8 uur geledenWASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.
13 uur geleden