'Politie hield gedode terrorist in de gaten'
LONDEN (ANP) - De Britse politie die in het zuiden van Londen een vermoedelijke terrorist met een islamitische achtergrond doodschoot, hield de man al enige tijd in de gaten. Dat heeft Sky News zondagavond bekendgemaakt.
"Ik heb begrepen dat die persoon onder actieve politiebewaking stond ten tijde van het incident", liet Sky's veiligheidsspecialist via Twitter weten. Dat zou verklaren hoe het mogelijk was dat agenten in burger zo snel na het eerste signaal van een aanvaller met een groot mes, mogelijk een machete, ter plekke waren en met getrokken pistool ingrepen.
De dader had kort daarvoor twee slachtoffers gemaakt, een van hen raakte levensgevaarlijk gewond. Een vrouwelijke passant liep licht letsel op door rondvliegend glas, afkomstig van een ruit die sneuvelde door een politiekogel. Een ooggetuige meende gezien te hebben dat de messentrekker iets droeg dat op een bomvest leek. Een deskundige stelde later vast dat het geen echt explosief bevatte.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse televisienetwerk ABC heeft een rechtszaak aangespannen tegen de licentiecommissie van de regering, omdat die mogelijk de uitzendlicentie van de zenders van het bedrijf zou willen afpakken. ABC spreekt van een "vergeldingsactie", die alleen maar zou worden uitgevoerd omdat de regering de inhoud van bepaalde uitzendingen afkeurt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense nationalist die in 1938 in Rotterdam werd geliquideerd en daar werd begraven, is dinsdag in Oekraïne herbegraven. Zijn stoffelijke resten werden vorige week opgegraven en naar zijn thuisland gebracht.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Jevheni Chmara voorgedragen als minister van Defensie. Chmara is nu nog de tijdelijke opvolger van de in juli ontslagen minister Mychajlo Fedorov.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet in gesprek met Iran en hebben daar ook geen plannen voor, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. Hij stelt ook dat de VS de Straat van Hormuz volledig onder controle hebben.
2 uur geledenKYIV (ANP/BELGA) - Het bezoek van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot aan Kyiv is verstoord door Russische droneaanvallen. Zijn Oekraïense ambtgenoot Andrii Sybiha schrijft op X dat de twee noodgedwongen zijn uitgeweken naar een schuilkelder voor hun overleg.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk blijft Oekraïne "100 procent steunen in de illegale oorlog geleid door Vladimir Poetin", heeft de Britse premier Andy Burnham gezegd tegen verslaggevers. Rusland heeft het VK gewaarschuwd voor consequenties, na berichten dat Britse drones zouden zijn ingezet bij aanvallen op Russisch grondgebied.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zien de Israëlische aanval op Syrië als een "onnodige escalatie". De Amerikaanse Syrië-gezant Tom Barrack schrijft op X "diep bezorgd" te zijn over de aanval op de luchtmachtbasis.
5 uur geleden