Politie hield dag voor rellen Eritreeërs al man aan
DEN HAAG (ANP) - De politie hield op vrijdag al een man aan die in een onlinevideo opriep tot geweld rond de bijeenkomst van Eritreeërs in Den Haag op zaterdag. Dat meldt het Openbaar Ministerie dinsdag. Rond het zalencentrum was zaterdag een feest met Eritreeërs die voor de regering in het Afrikaanse land zijn. Toen een anti-regeringsgroep daarop afkwam, ontstonden er rellen.
De politie startte een onderzoek naar de video waarin meerdere mensen te zien zijn op donderdag, twee dagen voor de uiteindelijke rellen. De 28-jarige man uit Rotterdam werd op vrijdag aangehouden voor opruiing tot geweldpleging en maandag voorgeleid. Toen is besloten dat hij nog zeker veertien dagen vast blijft zitten. De politie sluit niet uit door de video nog meer mensen aan te houden.
Volgens het OM was de beveiliging rondom de bijeenkomst al verhoogd en gaf de video "geen nieuwe informatie over het dreigingsbeeld". Burgemeester Jan van Zanen zei zondag dat de mate van coördinatie van de relschoppers veel groter was dan de gemeente vooraf had ingeschat. Politie en Mobiele Eenheid stonden paraat en gedacht werd dat er genoeg beveiliging bij zalencentrum Opera was.
Verdachten
Vier van de dertien andere verdachten die zaterdagavond werden aangehouden, zijn dinsdag voorgeleid. Het gaat om mannen tussen de 19 en 36 jaar uit Rosmalen, Maastricht, Amsterdam en De Goorn (gemeente Koggenland). Zij worden allen verdacht van openlijke geweldpleging en blijven ook nog zeker veertien dagen vastzitten. Woensdag worden nog zeven verdachten voorgeleid, een andere voorgeleiding volgt later. Een verdachte mag de zaak in vrijheid afwachten.
Het OM meldt nu dat vijftien agenten gewond zijn geraakt zaterdagavond.
De gemeente Den Haag wil verder niet reageren en verwijst naar het persbericht van het OM. Volgende week wordt er over de rellen gesproken in een commissievergadering van de gemeente.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland verlengt de toestemming om de wolf te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Jagers krijgen tot 1 juli volgend jaar de tijd om het dier met codenaam GW4655m te doden. Ook is het gebied waarin dat mag gebeuren uitgebreid met het terrein van vliegbasis Deelen. De vergunning voor het afschieten van de wolf zou 1 januari aflopen.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.
49 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Nederlanders werken steeds langer door en doen dat meestal in goede gezondheid, wijst onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) uit. De meeste mensen zijn ook op latere leeftijd lichamelijk en mentaal in staat om hun werk uit te voeren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel wordt al 541 dagen onderhandeld over een nieuwe regering en evenaart daarmee het Belgische formatierecord. De Belgische hoofdstad valt onder het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de coalitieonderhandelingen daar zitten muurvast.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.
4 uur geledenVENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
7 uur geleden