Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie hield dag voor rellen Eritreeërs al man aan

Politie hield dag voor rellen Eritreeërs al man aan

DEN HAAG (ANP) - De politie hield op vrijdag al een man aan die in een onlinevideo opriep tot geweld rond de bijeenkomst van Eritreeërs in Den Haag op zaterdag. Dat meldt het Openbaar Ministerie dinsdag. Rond het zalencentrum was zaterdag een feest met Eritreeërs die voor de regering in het Afrikaanse land zijn. Toen een anti-regeringsgroep daarop afkwam, ontstonden er rellen.

De politie startte een onderzoek naar de video waarin meerdere mensen te zien zijn op donderdag, twee dagen voor de uiteindelijke rellen. De 28-jarige man uit Rotterdam werd op vrijdag aangehouden voor opruiing tot geweldpleging en maandag voorgeleid. Toen is besloten dat hij nog zeker veertien dagen vast blijft zitten. De politie sluit niet uit door de video nog meer mensen aan te houden.

Volgens het OM was de beveiliging rondom de bijeenkomst al verhoogd en gaf de video "geen nieuwe informatie over het dreigingsbeeld". Burgemeester Jan van Zanen zei zondag dat de mate van coördinatie van de relschoppers veel groter was dan de gemeente vooraf had ingeschat. Politie en Mobiele Eenheid stonden paraat en gedacht werd dat er genoeg beveiliging bij zalencentrum Opera was.

Verdachten

Vier van de dertien andere verdachten die zaterdagavond werden aangehouden, zijn dinsdag voorgeleid. Het gaat om mannen tussen de 19 en 36 jaar uit Rosmalen, Maastricht, Amsterdam en De Goorn (gemeente Koggenland). Zij worden allen verdacht van openlijke geweldpleging en blijven ook nog zeker veertien dagen vastzitten. Woensdag worden nog zeven verdachten voorgeleid, een andere voorgeleiding volgt later. Een verdachte mag de zaak in vrijheid afwachten.

Het OM meldt nu dat vijftien agenten gewond zijn geraakt zaterdagavond.

De gemeente Den Haag wil verder niet reageren en verwijst naar het persbericht van het OM. Volgende week wordt er over de rellen gesproken in een commissievergadering van de gemeente.

Meer uit Binnenland

Motorrijder omgekomen bij ongeval op A15, weg afgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.

2 uur geleden
Vlaardingse pleegouders verliezen gezag over eigen kind

ROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.

4 uur geleden
Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

12 uur geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

12 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

12 uur geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

13 uur geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

13 uur geleden