Politie helpt schaatsers van smeltende Hofvijver af
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag met de Koninklijke Marechaussee en de brandweer mensen van de Hofvijver in Den Haag afgehaald. Tal van schaatsers genoten van de bevroren vijver maar het ijs smolt, waardoor ze in de problemen kwamen.
Zeker een man is in een wak gevallen en enkele mensen kwamen met moeite van het ijs af omdat het zeker aan de randen was gesmolten. Met een aanloopje en hulp van omstanders kwamen ze aan wal.
De tien tot vijftien mensen die wel nog op het ijs waren, zijn door door de brandweer naar het eilandje in de vijver gestuurd. Een persoon werd op een ladder gelegd, waar een touw omheen zat. De brandweer trok de ladder via het touw naar de kade, maar al snel ontstond ook dicht bij de kant een wak.
Later konden de anderen via een stuk dik ijs naar een bootje lopen of schaatsen dat tussen het ijs en het ministerie van Algemene Zaken lag. Ze mochten naar binnen bij het ministerie van premier Mark Rutte. Ook de brandweerman die de gestrande schaatsers begeleidde, is via het ministerie weer naar buiten gegaan.
Langs de Hofvijver stonden honderden mensen te kijken. Ook was er een ambulance.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe heeft voormalig CDA-Kamerlid Agnes Mulder voorgedragen als opvolger van Jetta Klijnsma, die over een paar weken stopt als commissaris van de Koning. De 52-jarige Mulder is nu nog directeur van werkgeversorganisatie VNO-NCW MKB Noord. Ze was eerder Statenlid in Drenthe en gemeenteraadslid in Assen.
5 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Richard K., veroordeeld tot levenslang voor de dubbele moord in het Drentse Weiteveen, wil dat nader wordt onderzocht of hij lijdt aan frontotemporale dementie. Volgens K. en zijn advocaten zijn daar aanwijzingen voor. Eerder onderzoek wees uit dat er geen sprake van is.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitlatingen van de Britse groep Bob Vylan zijn volgens het Openbaar Ministerie niet strafbaar. Dat maakte het OM bekend in een bericht op zijn website. Het gaat om uitlatingen over het Israƫlische leger tijdens een optreden in Paradiso afgelopen september.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft tennistrainer Dennis van S. (50) 3,5 jaar cel, waarvan tien maanden voorwaardelijk, opgelegd voor seksueel misbruik van twee pupillen. Daarnaast mag hij acht jaar lang zijn beroep niet uitoefenen. De slachtoffers zijn twee broers. Van S. werd in 2022 opgepakt na een aangifte van een van hen. Daarna nam de politie ook contact op met de andere broer.
21 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gestegen naar 2100, het hoogste aantal in ruim een maand tijd. Dat is opnieuw boven de afgesproken grens van 2000 mensen, en daarom moet opvangorgaan COA weer een dwangsom van 50.000 euro betalen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bedrijf Milo & Moon roept een therapieschommel voor kinderen terug, omdat er bij gebruik een ernstig risico bestaat op verwurging. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft vastgesteld dat kinderen met hun hoofd verstrikt kunnen raken in het doek van de schommel, met mogelijk dodelijke afloop. Mensen moeten onmiddellijk stoppen met het gebruik van de therapeutische schommel, waarschuwt het bedrijf.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De maximumtemperatuur in De Bilt is sinds 17 maart, dus 234 dagen op rij, niet lager geweest dan 10 graden. Nog nooit eerder is de maximumtemperatuur daar zo lang achtereen in de dubbele cijfers gebleven, meldt Weeronline. Het vorige record stamt uit 2020, toen de temperatuur 233 dagen onafgebroken 10 graden of hoger was.
4 uur geleden