Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie heft blokkades om vrijheidskonvooien rond Brussel op

Politie heft blokkades om vrijheidskonvooien rond Brussel op

BRUSSEL (ANP) - De politie van Brussel heeft de blokkades op de toegangswegen naar het centrum van de Belgische hoofdstad opgeheven. Ze waren ingesteld om te voorkomen dat auto's, busjes en vrachtwagens in een 'vrijheidskonvooi' tegen coronamaatregelen de stad zouden lamleggen. Alleen in de wijk waar de EU-instellingen staan en op de binnenring in de stad wordt verkeer nog tegengehouden en omgeleid.

Van een grote demonstratie van konvooien uit Nederland, Frankrijk, Luxemburg en elders uit België lijkt het niet te zijn gekomen. Een deel van het Franse konvooi was al afgehaakt en naar Straatsburg vertrokken.

De Belgische autoriteiten hadden gemotoriseerd protest verboden. Deelnemers aan het konvooi die toch Brussel binnenkwamen werden omgeleid naar een parkeerplaats aan de rand van de stad. Het ging om een tachtigtal bestuurders van wie een aantal daarna te voet de stad introk.

Korte confrontatie

Op de Vismarkt en in het Jubelpark kwam het tot een korte confrontatie tussen betogers en de oproerpolitie. Het is niet duidelijk of de betogers allemaal van de vrijheidskonvooien waren of sympathisanten.

Er werden volgens de federale politie in totaal zo’n dertig personen gearresteerd voor het verstoren van de openbare orde en bezit van verboden wapens en/of gevaarlijke voorwerpen. Het gaat voornamelijk Fransen en Belgen, maar er is ook sprake van inzittenden van een voertuig uit Slovenië die in bezit waren van onder andere een bijl en machete.

Meer uit Buitenland

Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

3 uur geleden
Iran stuurt via Pakistan nieuw vredesvoorstel naar VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.

3 uur geleden
Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

5 uur geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

5 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

5 uur geleden
Duizenden geëvacueerd in Toscane om bosbranden

PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.

6 uur geleden
Israël zet opgepakte Flotilla-opvarenden af in Griekenland

KRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.

7 uur geleden