Politie heft blokkades om vrijheidskonvooien rond Brussel op
BRUSSEL (ANP) - De politie van Brussel heeft de blokkades op de toegangswegen naar het centrum van de Belgische hoofdstad opgeheven. Ze waren ingesteld om te voorkomen dat auto's, busjes en vrachtwagens in een 'vrijheidskonvooi' tegen coronamaatregelen de stad zouden lamleggen. Alleen in de wijk waar de EU-instellingen staan en op de binnenring in de stad wordt verkeer nog tegengehouden en omgeleid.
Van een grote demonstratie van konvooien uit Nederland, Frankrijk, Luxemburg en elders uit België lijkt het niet te zijn gekomen. Een deel van het Franse konvooi was al afgehaakt en naar Straatsburg vertrokken.
De Belgische autoriteiten hadden gemotoriseerd protest verboden. Deelnemers aan het konvooi die toch Brussel binnenkwamen werden omgeleid naar een parkeerplaats aan de rand van de stad. Het ging om een tachtigtal bestuurders van wie een aantal daarna te voet de stad introk.
Korte confrontatie
Op de Vismarkt en in het Jubelpark kwam het tot een korte confrontatie tussen betogers en de oproerpolitie. Het is niet duidelijk of de betogers allemaal van de vrijheidskonvooien waren of sympathisanten.
Er werden volgens de federale politie in totaal zo’n dertig personen gearresteerd voor het verstoren van de openbare orde en bezit van verboden wapens en/of gevaarlijke voorwerpen. Het gaat voornamelijk Fransen en Belgen, maar er is ook sprake van inzittenden van een voertuig uit Slovenië die in bezit waren van onder andere een bijl en machete.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Bij de verovering van de stad Kostjantynivka heeft Oekraïne volgens de Russische president Vladimir Poetin zware verliezen geleden. Rusland stelt de Oost-Oekraïense stad te hebben ingenomen, nieuws dat Poetin volgens het Kremlin vierde tijdens een bezoek aan een commandopost van het leger.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de zware aardbevingen in Venezuela is verder opgelopen. Door het natuurgeweld zijn zeker 2645 mensen om het leven gekomen, meldt het ministerie van Informatie.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft haar landgenoten in aanloop naar de volgende WK-wedstrijd van Mexico opgeroepen op een verantwoorde manier feest te vieren. Er vonden eerder meerdere dodelijke incidenten plaats.
5 uur geledenCALONGE (ANP) - Een bosbrand in de bergen in Catalonië niet ver van de Costa Brava is na een dag blussen nog niet onder controle en breidt zich volgens Spaanse media juist uit door harde wind en droogte. De brand zou inmiddels duizend hectare beslaan, volgens de krant El Periódico.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een overleg van de Verenigde Staten met Nederland en een selecte groep andere 'koplopers' binnen de NAVO is slecht gevallen bij sommige andere leden van het bondgenootschap. Sommigen vrezen verdeeldheid en vermoeden boze opzet van de Amerikaanse regering, zeggen NAVO-bronnen.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in zijn eerste grote toespraak tot de Verenigde Staten de geschiedenis van het land als gastvrij land voor immigranten geprezen. Dat deed hij in een videotoespraak op de vooravond van het 250-jarige bestaan van zijn thuisland.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran zijn de vele uitvaartplechtigheden voor de eind februari omgekomen leider ayatollah Al Khamenei begonnen. Iraanse media berichten over de start in de 'Grote Mosalla' of de Imam Khomeini-moskee. De lichamen van Khamenei en zijn omgekomen familieleden zijn overgebracht naar de grote gebedshal van het moskeecomplex.
12 uur geleden