Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie heeft Museumplein A'dam ontruimd, veel demonstranten weg

Politie heeft Museumplein A'dam ontruimd, veel demonstranten weg

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagmiddag het Museumplein in Amsterdam ontruimd. De demonstranten zijn daar inmiddels weg, maar rondom het plein is het even na 17.00 uur nog onrustig. De ME houdt de situatie in de omliggende straten in de gaten.

De politie begon rond 15.00 uur het Museumplein schoon te vegen en zette daarbij een waterkanon in, toen de honderden demonstranten op het plein niet vertrokken nadat er een noodbevel was afgekondigd. Dat betekent dat iedereen weg moet van het plein en uit de directe omgeving.

Het grootste deel van de actievoerders bleef staan, ook gooiden sommigen vuurwerk naar de politie. De politie dreef de menigte uiteen met wapenstokken, paarden, honden en twee waterkanonnen.

Koffie

Rond 15.30 uur had de politie het plein schoongeveegd, maar in de omliggende straten bleef het nog onrustig. Een groep demonstranten verzamelde zich aan de voorkant van het Concertgebouw, waar opnieuw een waterkanon werd ingezet. De actievoerders werden daarna langzaamaan weggedreven richting de Van Baerlestraat.

Op sociale media gingen de afgelopen week berichten rond dat mensen van plan waren te gaan "koffiedrinken" in Eindhoven en Amsterdam. Op het Museumplein hadden inderdaad veel mensen een kopje koffie bij zich. De Amsterdamse driehoek (gemeente, politie en Openbaar Ministerie) verklaarde het Museumplein vanaf 11.00 uur tot veiligheidsrisicogebied. Rond 15.00 uur werd een noodbevel afgekondigd, omdat de groep die naar het plein kwam steeds groter werd en de risico's toenamen.

Vorige week kwamen er toch tweeduizend mensen naar het Museumplein om te demonstreren, nadat een protest van Nederland in Verzet op het plein was geannuleerd en verboden. De politie trad daarom toen ook op, en ook dat leidde tot flinke ongeregeldheden en 143 arrestaties.

Meer uit Binnenland

Leerlingen verschijnen weer bij scholen in Heemskerk en Beverwijk

BEVERWIJK/HEEMSKERK (ANP) - In Beverwijk en Heemskerk gaan maandagochtend de scholen weer open na de onrust van vorige week. Bij het Castor College in Beverwijk, waar ook Fourteens zit, kwamen tegen 08.30 uur de eerste leerlingen aan. Ook bij het SKILLS vmbo en Dalí College in Heemskerk komen de eerste leerlingen aan, ziet een verslaggever van het ANP.

1 uur geleden
Verdachte opgepakt voor mishandeling bij conflict jeugdgroepen

BEVERWIJK/HEEMSKERK/HAARLEM (ANP) - Een verdachte is opgepakt voor betrokkenheid bij een ernstige mishandeling en beroving tijdens het conflict tussen jeugdgroepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. De politie meldt maandagochtend dat zondagavond opnieuw iemand is aangehouden. Eerder werd al een 20-jarige man aangehouden voor opruiing en twee jongeren voor wapenbezit.

2 uur geleden
Politie ziet meer meldingen en aangiftes van seksuele misdrijven

DEN HAAG (ANP) - De politie kreeg in de eerste zes maanden van dit jaar meer meldingen van seksuele misdrijven dan in dezelfde periode vorig jaar. Het aantal meldingen van zedenmisdrijven steeg met 17 procent naar bijna 8000. Uit de meest recente door het ANP opgevraagde cijfers bij de politie blijkt dat het aantal aangiftes dat uit zulke meldingen voortvloeit, met 22 procent is toegenomen: van januari tot juli waren dat er ruim 2000, tegen 1675 in die periode vorig jaar.

4 uur geleden
Vijf schoolkinderen lichtgewond door aanvaring bij Harlingen

HARLINGEN (ANP) - Vijf kinderen zijn zondagavond lichtgewond geraakt bij een aanvaring tussen een zeilcharter en een vrachtschip bij de stroomgeleidingsdam de Pollendam voor de kust van Harlingen. Dat meldt een woordvoerder van de reddingsdienst KNRM.

9 uur geleden
Poppodium 013 annuleert optreden Bob Vylan om uitingen Paradiso

TILBURG (ANP) - Poppodium 013 in Tilburg heeft het optreden dat de Britse rap-punkgroep Bob Vylan daar dinsdag zou geven, geannuleerd. De popzaal doet dat na uitspraken die de groep zaterdag tijdens een show in Paradiso in Amsterdam deed. Volgens onder meer De Telegraaf riep de band onder meer "Fuck de fascisten, fuck de zionisten. Ga ze vinden op straat."

16 uur geleden
Vakgenoten herdenken overleden Gerard Cox

DEN HAAG (ANP) - Vakgenoten van Gerard Cox staan op sociale media stil bij het overlijden van de zanger, acteur en cabaretier. Cox overleed zaterdag op 85-jarige leeftijd aan de gevolgen van slokdarmkanker.

19 uur geleden
KRO-NCRV: we herinneren Cox om vakmanschap, humor en warmte

HILVERSUM (ANP) - Bij omroep KRO-NCRV zal Gerard Cox herinnerd worden om zijn "vakmanschap, humor en warmte". Dat laat een woordvoerder van de omroep weten naar aanleiding van het overlijden van de acteur. Cox speelde tussen 1994 en 2009 zestien seizoenen de hoofdrol in de comedyserie Toen was geluk heel gewoon. De serie werd uitgezonden bij de KRO.

19 uur geleden