Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Hamburg: dader schietpartij waarschijnlijk dood

Politie Hamburg: dader schietpartij waarschijnlijk dood

HAMBURG (ANP) - De dader van de dodelijke schietpartij donderdagavond in een gebouw van de Jehova's Getuigen in de Noord-Duitse stad Hamburg is waarschijnlijk dood in het pand aangetroffen, laat een politiewoordvoerder weten.

"We hebben geen aanwijzingen dat de dader op de vlucht is, maar we hebben juist eerder aanwijzingen dat de dader waarschijnlijk in het gebouw is en zich waarschijnlijk zelfs onder de doden bevindt", vertelde de politiewoordvoerder aan de lokale nieuwsdienst 24 Hamburg. Het zou gaan om een overleden persoon die op een hogere etage in het gebouw werd aangetroffen.

Door de schietpartij vielen veel doden. Volgens de laatste cijfers van Duitse media gaat het om zeker zeven slachtoffers. Daarnaast zouden er ook veel gewonden zijn, van wie een deel zwaargewond.

De politie bevestigde meerdere doden bij een bloedbad in een gebedshuis. Zij sprak over een groot incident en riep iedereen op een veilig heenkomen te zoeken. Omwonenden kregen de waarschuwing binnen te blijven wegens het "extreme gevaar".

Er is nog "geen betrouwbare informatie" over het motief van de dader, aldus de politie.

Meer uit Buitenland

Zweedse verkiezingswinnaar wil land in nieuwe richting leiden

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.

1 uur geleden
Nederlandse EP'ers positief over innige samenwerking EU-Canada

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van D66, CDA, VVD, PRO en Volt reageren uiterst positief op de speech van de Canadese premier Mark Carney donderdag in het Europees Parlement. Daarin zei Carney het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen te verwelkomen om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de EU te maken. D66-voorman Gerben-Jan Gerbrandy noemt het een "historisch moment".

1 uur geleden
Ierland doet niet mee aan het Eurovisie Songfestival

DUBLIN (ANP) - De Ierse omroep RTÉ heeft bekendgemaakt dat Ierland niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival van 2027. De omroep zal het muziekevenement ook niet uitzenden. Ierland was dit jaar al een van de vijf landen die het songfestival oversloegen vanwege de deelname van Israël.

2 uur geleden
Oppositie wint Zweedse verkiezingen, premier Kristersson stapt op

STOCKHOLM (ANP) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de parlementaire verkiezingen gewonnen. Dat meldt de kiescommissie van het Noord-Europese land na telling van alle kiesdistricten. In reactie op die verkiezingswinst kondigde premier Ulf Kristersson van de liberaal-conservatieve Gematigde Uniepartij op X zijn vertrek aan.

2 uur geleden
EP: EU-buitengrens moet beter beschermd, sluit hekken niet uit

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept de Europese Commissie en de EU-lidstaten op de Europese buitengrenzen beter te beschermen, door onder meer extra geld vrij te maken voor infrastructuur aan de buitengrenzen. Daarbij kan aan hekken worden gedacht. Daarnaast moet de EU-grensbewakingsdienst Frontex meer capaciteit krijgen, stelt het parlement in een verklaring die donderdag met 339 stemmen voor en 225 tegen is aangenomen.

3 uur geleden
Rusland: nieuwe sancties VS maken vredesdeal Oekraïne lastiger

MOSKOU (ANP/RTR) - Nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland gaan het lastiger maken om tot een vredesakkoord in Oekraïne te komen, meldt het Kremlin. De Verenigde Staten namen woensdag een ingrijpend sanctiepakket tegen Rusland aan. "Het valt in de categorie onvriendelijke daden", aldus woordvoerder Dmitri Peskov.

4 uur geleden
Canadese premier verwelkomt idee van geassocieerd lidmaatschap EU

STRAATSBURG (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen verwelkomd om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de Europese Unie te maken. Hij zei tijdens een toespraak in het Europees Parlement dat Canada en de EU samen sterker staan en van elkaar kunnen profiteren.

4 uur geleden