Politie had voldoende wapens om schutter Uvalde te confronteren
UVALDE (ANP) - Toen een schutter vorige maand een school in Uvalde, Texas binnenliep en 19 kinderen en 2 docenten doodschoot, was de politie al 19 minuten nadat de schutter binnenliep aanwezig met voldoende personeel en materieel om de schutter te confronteren. Toch duurde het toen nog 50 minuten voordat de politie de schutter aanviel. Dat melden lokale media op basis van nieuw beeldmateriaal dat is vrijgegeven.
Al 3 minuten nadat de schutter de school binnenging was er politie aanwezig, maar ze waren met te weinig man en droegen alleen handpistolen bij zich. De schutter, die zich in een klaslokaal had opgesloten, had een automatisch geweer. De aanwezige politie vroeg om versterking, die een kwartier later verscheen. De agenten hadden toen ook geweren en een ballistisch schild, dat bescherming biedt tegen kogels, bij zich.
Sinds de schietpartij is er forse kritiek op het politiedepartement in Uvalde, omdat ze mogelijk de schutter eerder hadden kunnen stoppen en zo levens hadden kunnen redden.
Naar verwachting wordt de nieuwe informatie rond de aanwezige politieagenten en materieel dinsdag gepresenteerd. Dan houdt de Senaat van de staat Texas een hoorzitting over de schietpartij, waarbij het publiek de kans krijgt zijn zegje te doen.
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
8 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
12 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
13 uur geleden