Politie haalt klimaatactivisten, met Thunberg, van begin A12
DEN HAAG (ANP) - De politie is begonnen met het verwijderen van klimaatactivisten van een kruising aan het begin van de A12. Een groep van enkele honderden demonstranten van Extinction Rebellion (XR) had de kruising naast het Malieveld in Den Haag geblokkeerd. De bekende klimaatactivist Greta Thunberg was een van de demonstranten. Zij is door de politie weggevoerd, ziet een verslaggever van het ANP.
Voorafgaand aan het leegmaken van de kruising zette de politie een waterkanon in, dat de actievoerders met een waternevel nat spoot. Later werd ook een hardere straal gebruikt die gericht op de groep spoot. Even verderop hadden activisten een kruispunt geblokkeerd ter hoogte van het tijdelijke gebouw van de Tweede Kamer en het ministerie van Economische Zaken. Een kleine groep demonstranten was het gelukt om in de tunnelbak van de Utrechtsebaan te komen en een rijbaan te blokkeren.
XR voerde actie tegen fossiele subsidies. Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag had de blokkade van de weg verboden. Een tweede actie, een 'protestival' op het Malieveld, kon niet doorgaan zaterdag om de verwachte harde wind.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
6 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
7 uur geleden