Politie grijpt niet in bij klimaatmars Extinction Rebellion
DEN HAAG (ANP) - De politie zal niet ingrijpen bij de aangekondigde klimaatmars die Extinction Rebellion van 8 tot en met 14 september houdt en die uitmondt in een nieuwe blokkade van de A12, hebben de politiebonden vrijdag bekendgemaakt. Dit als onderdeel van de politieacties rond het vroegpensioen.
De politie is wel aanwezig om de veiligheid van de deelnemers aan de mars en andere weggebruikers te waarborgen, aldus de bonden. "Verder legt de politie tijdens de afsluitende blokkade in Den Haag het werk neer."
Een woordvoerder van Extinction Rebellion meldt dat de actievoerders op de A12 zullen blijven "staan, slapen, zitten" totdat de fossiele subsidies zijn afgeschaft. Dit was bij eerdere acties ook de bedoeling, maar toen werden demonstranten steeds weggehaald door de politie. Nu lijkt dat dus niet te gaan gebeuren.
Vroegpensioen
Deze politieactie is een volgende stap in een reeks acties om een structurele regeling voor vroegpensioen af te dwingen. De huidige regeling loopt binnenkort af.
De bonden voeren sinds het voorjaar actie. Dat begon met het niet langer beboeten van kleine overtredingen, een tijdelijke sluiting van politiebureaus en werkonderbrekingen tijdens voetbalwedstrijden. Door de afwezigheid van politie besloot de Rotterdamse burgemeester Aboutaleb dat de wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax zondag niet door kan gaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Haagse openbaarvervoerbedrijf HTM heeft vrijdagavond de busdienstregeling gestaakt omdat bij enkele bussen een "ernstig technisch mankement" is gevonden. Uit voorzorg worden nu alle bussen geïnspecteerd, meldt de vervoerder.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 15-jarige Jerryson die vorig jaar in Capelle aan den IJssel door de politie werd doodgeschoten na een fatbikeroof, zette kort daarvoor een geladen vuurwapen op het hoofd van het slachtoffer. De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag uitspraak gedaan in de zaak tegen een medeverdachte van de roof. In deze uitspraak valt te lezen dat Jerryson ook meermaals 'Ga van je kankerfatbike af!' riep tegen het slachtoffer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Willem Holleeder (68) wordt vanuit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught overgeplaatst naar een minder zwaar beveiligde gevangenis. Zijn advocaat Chaimae Ihataren meldt vrijdag dat de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid hiertoe heeft besloten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De film The Odyssey van regisseur Christopher Nolan heeft op de openingsdag in de Nederlandse bioscopen records verbroken. Het epos ging donderdag in première. Bioscoopketen Pathé heeft inmiddels al 100.000 kaartjes voor de film verkocht, waarmee het voor Pathé de beste openingsdag in jaren was. Het record stond op naam van Deadpool & Wolverine.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de derde vrijdag op rij staat er door vakantieverkeer veel file op de Nederlandse wegen, meldt de ANWB. Om 15.25 uur telde de verkeersdienst 433 kilometer aan vertragingen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lonen bij Defensie gaan in september met 6,5 procent omhoog. Begin 2028 komt daar 2 procent bij, staat in het akkoord dat staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) en defensiebonden vrijdag hebben ondertekend. Ook komen er eenmalige uitkeringen.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Actiekoepel Farmers Defence Force (FDF) zegt te "vrezen voor de veiligheid van Ger Koopmans" na een vergadering van lokale boerenactiegroepen. Daar dreigden volgens Mark van den Oever van de FDF meerdere boeren de voorzitter van de landbouworganisatie LTO thuis op te zoeken en te castreren. Hij wil niet zeggen wie er verantwoordelijk is voor de dreigementen.
6 uur geleden