Politie grijpt in bij XR-protest A12, waterkanonnen ingezet
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag ingegrepen bij het klimaatprotest van Extinction Rebellion (XR) in de tunnelbak van de A12. Volgens een verslaggever ter plaatse heeft de politie twee waterkanonnen ingezet. Eerder ging de politie al over tot het aanhouden van klimaatactivisten bij blokkades van andere verkeersknooppunten in Den Haag.
Na inzet van de waterkanonnen werden de demonstranten in stadsbussen van de Haagse vervoerder HTM gezet. Een deel van hen werd door de politie op karren naar de bus gereden. De technische eenheid van de politie was ruim een half uur bezig met het verwijderen van demonstranten die zich hadden vastgemaakt aan onder meer een olievat. De politie gebruikte onder meer een slijptol en een elektrische zaag om hen los te maken. Iets na 16.00 uur werd de laatste activist van het wegdek gehaald.
De demonstranten van XR blokkeren sinds het begin van de middag onder meer de tunnelbak van de A12 in de richting van Den Haag. Ze demonstreren tegen de zogenoemde fossiele subsidies.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
8 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
9 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
21 uur geleden