Politie grijpt in bij protesten in Zuid-Chinese stad Guangzhou
GUANGZHOU (ANP/AFP) - In de Zuid-Chinese stad Guangzhou zijn de protesten tegen coronamaatregelen in de nacht van dinsdag op woensdag geëscaleerd. Op sociale media gaan beelden rond van aanvaringen tussen de demonstranten en de politie, die daarbij bekogeld wordt. Ook is te zien dat mensen worden opgepakt.
De mensen verzamelden zich dinsdagavond in Guangzhou om een einde aan de lockdowns te eisen. De politie staat op de beelden schouder aan schouder in beschermende kleding tegenover de demonstranten. Ze krijgen allerlei objecten naar hun hoofd gegooid en staan tussen gebroken glas. Later voert de politie zeker tien demonstranten af met hun handen vastgebonden op de rug.
De protesten in Guangzhou zijn deel van een ongekende protestgolf in China waarin mensen protesteren tegen de strenge coronalockdowns. In het hele land gingen mensen de afgelopen dagen de straat op na een brand in Urumqi die tien mensen het leven kostte. Volgens veel Chinezen konden zij door de coronamaatregelen niet meer ontsnappen.
Vaker protesten
Protesten in China komen vaker voor, maar niet op deze landelijke schaal. Onder meer in Beijing, Shanghai, Wuhan en Hongkong gingen mensen al de straat op en sommigen riepen zelfs om het vertrek van president Xi Jinping. Het hoogste veiligheidsorgaan van China waarschuwde dinsdag dat de politie hardhandig zou optreden tegen "vijandige troepen". Ook in veel andere steden zouden al demonstranten zijn gearresteerd.
De autoriteiten in Guangzhou hebben woensdag een aantal maatregelen versoepeld. Door een afnemend aantal besmettingen zou het mogelijk zijn voor mensen in de meeste districten om weer naar buiten te gaan. Desalniettemin zitten mensen in sommige delen van de stad nog steeds verplicht in isolatie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.
22 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".
2 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie overeenkomsten afgesloten voor raketten en onderdelen voor munitie en wapensystemen. Daarmee kunnen voorraden aangevuld worden die zijn geslonken door de oorlog in het Midden-Oosten. "Zo wordt de industriebasis klaargemaakt voor oorlogstijd", zegt onderminister Michael Duffey.
2 uur geledenCANTERBURY (ANP) - Het eerste vrouwelijke hoofd van de Anglicaanse Kerk, Sarah Mullally (63), is in Engeland formeel geïnstalleerd. Dat gebeurde in het bijzijn van de Britse premier en leden van de koninklijke familie in de kathedraal van Canterbury.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De topman van de Verenigde Naties heeft gewaarschuwd dat Libanon niet het lot van de Gazastrook mag ondergaan. "Het Gaza-model moet niet worden herhaald in Libanon", zei secretaris-generaal António Guterres.
2 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Cyprus is met het Verenigd Koninkrijk in gesprek gegaan over de toekomst van Britse bases op het eiland. Dat zei president Nikos Christodoulides van Cyprus nadat deze maand onrust was ontstaan over een drone-aanval op een van die militaire installaties.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De leider van de Libanese sjiitische beweging Hezbollah zegt dat de door Iran gesteunde beweging niet in gesprek gaat met Israël zolang de Israëlische aanvallen op Libanon doorgaan.
3 uur geleden