Politie grijpt in bij protest tegen KOZP in Yerseke
YERSEKE (ANP) - In het Zeeuwse Yerseke heeft de politie zaterdagmiddag ingegrepen bij een protest tegen de komst van actiegroep Kick Out Zwarte Piet (KOZP). Volgens een verslaggever van het ANP zijn er honderden tegendemonstranten op de been, van wie er een aantal zijn aangehouden. Er zijn meer dan honderd politiemensen aanwezig.
In Yerseke protesteren ongeveer twintig actievoerders van KOZP tegen de aanwezigheid van volledig zwart geschminkte pieten bij de intocht van Sinterklaas in het dorp. Zij worden bekogeld met tientallen eieren, ziet de ANP-verslaggever. Enkele honderden meters verderop is de intocht van Sinterklaas ondertussen bezig.
De gemeente Reimerswaal, waar Yerseke onder valt, heeft zaterdag een noodbevel afgegeven rond de sinterklaasintocht. "Er zijn concrete aanwijzingen van politie dat er ordeverstoorders aanwezig zijn", aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
1 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
4 uur geleden