Politie grijpt in bij klimaatprotest XR in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie is overgegaan tot het aanhouden van demonstranten van Extinction Rebellion bij het klimaatprotest op en in de omgeving van de A12 in Den Haag. Dat meldt de politie op X.
"We hebben de actievoerders meermaals gevorderd om de blokkade op te heffen. Daarna zijn wij overgegaan tot het aanhouden van de mensen die hier geen gehoor aan gaven", zegt de politie.
Zeker 150 klimaatdemonstranten blokkeren zaterdag sinds het begin van de middag de tunnelbak van de A12 en verschillende andere verkeersknooppunten in de omgeving. De demonstranten voeren actie tegen de zogeheten fossiele subsidies. In de omgeving van de Koningskade vorderde de politie de demonstranten eerder om zich richting het Malieveld te verplaatsen.
Een woordvoerster van de politie kon niet bevestigen of in de tunnelbak zelf ook al ingegrepen wordt. "De aanhoudingen worden verricht op alle locaties waar mensen geen gehoor geven aan de vordering van de politie", aldus de woordvoerster. Een ANP-verslaggever ter plaatse ziet de politie nog niet ingrijpen op de A12. XR meldt op X dat demonstranten bij de Koningskade zijn aangehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
8 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
9 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
11 uur geleden