Politie grijpt in bij klimaatprotest XR in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie is overgegaan tot het aanhouden van demonstranten van Extinction Rebellion bij het klimaatprotest op en in de omgeving van de A12 in Den Haag. Dat meldt de politie op X.
"We hebben de actievoerders meermaals gevorderd om de blokkade op te heffen. Daarna zijn wij overgegaan tot het aanhouden van de mensen die hier geen gehoor aan gaven", zegt de politie.
Zeker 150 klimaatdemonstranten blokkeren zaterdag sinds het begin van de middag de tunnelbak van de A12 en verschillende andere verkeersknooppunten in de omgeving. De demonstranten voeren actie tegen de zogeheten fossiele subsidies. In de omgeving van de Koningskade vorderde de politie de demonstranten eerder om zich richting het Malieveld te verplaatsen.
Een woordvoerster van de politie kon niet bevestigen of in de tunnelbak zelf ook al ingegrepen wordt. "De aanhoudingen worden verricht op alle locaties waar mensen geen gehoor geven aan de vordering van de politie", aldus de woordvoerster. Een ANP-verslaggever ter plaatse ziet de politie nog niet ingrijpen op de A12. XR meldt op X dat demonstranten bij de Koningskade zijn aangehouden.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - De rechter heeft het verzoek van Edwin de Roy van Zuydewijn om inzage in het script van de aangekondigde Videoland-serie Mabel & Margarita afgewezen. Dat komt naar voren in een uitspraak van de rechtbank Midden-Nederland van woensdag.
3 minuten geledenDEN HELDER (ANP) - Het fregat dat in de Middellandse Zee hielp te beschermen tegen Iraanse luchtaanvallen is terug in Nederland. De Zr.Ms. Evertsen legde woensdagochtend, na een veel langere periode op zee dan gepland, aan in thuishaven Den Helder.
29 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft na de rellen rond een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdagavond drie mensen aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man uit Huizen en twee minderjarigen uit Kortenhoef en Amersfoort. De Huizenaar wordt verdacht van brandstichting, de minderjarige uit Kortenhoef van geweld tegen een journalist en de politie. De Amersfoorter zou stenen en fakkels hebben gegooid.
38 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Schoonmakers zijn woensdagochtend bezig het gemeentehuis van de gemeente Wijdemeren in Loosdrecht schoon te maken, ziet een ANP-verslaggever. Bij het gemeentehuis, waar sinds dinsdag in een vleugel asielzoekers worden opgevangen, werd dinsdagavond brandgesticht.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics had zijn data niet goed genoeg beveiligd toen het vorig jaar werd gehackt. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Cybercriminelen stalen de medische gegevens van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.
6 uur geleden