Politie geeft camerabeelden vrij van kunstroof Assen
ASSEN (ANP) - De politie heeft camerabeelden vrijgegeven van de inbraak bij het Drents Museum in Assen. Het gaat om zwart-wit bewakingsbeeld waarop te zien is hoe drie mensen een buitendeur forceren, daarna is er een explosie te zien. Volgens de politie wisten de personen op deze manier het museum in te komen.
De beelden zijn geplaatst op het YouTubekanaal en de website van de politie.
Bij de inbraak in de nacht van vrijdag op zaterdag werden diverse Roemeense archeologische topstukken buitgemaakt, waaronder de gouden helm van Cotofenesti en drie gouden armbanden. Er is nog niemand aangehouden.
Onderzoek
Onderzocht wordt of een auto die nabij Rolde is uitgebrand iets met de roof te maken heeft. Op dat moment was er niemand bij het voertuig.
De politie heeft ook de internationale politieorganisatie Interpol ingeschakeld voor het onderzoek.
Meer uit Binnenland
ENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.
18 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - In en rond tien natuurgebieden in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel mag vanaf woensdag geen grondwater meer worden opgepompt voor beregening. Het schap stelt dat de tijdelijke maatregel nodig is om in deze droge periode "onherstelbare schade aan kwetsbare natuur te voorkomen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft tijdens een doorzoeking afgelopen week in de Haagse wijk Duindorp 586 kilo drugs gevonden. Daarnaast zijn er negen mannen aangehouden, meldt de politie maandag. Een van de verdachten is inmiddels vrijgelaten, maar blijft verdachte in het onderzoek. De overige acht verdachten worden woensdag 12 augustus voorgeleid bij de rechter-commissaris.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Tussen 3 en 7 augustus reden iedere dag 1600 vrachtwagens en touringcars over de Merwedebrug, laat Rijkswaterstaat weten. Dat is minder dan de 2000 tot 2500 zware voertuigen per dag die eerder nog het vrachtwagenverbod op de verzwakte brug negeerden, en veel minder dan de 18.000 van voordat het verbod inging op 18 juli.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - De vermeende Curaçaose bendeleider Shurendy 'Tyson' Q. wordt verdacht van betrokkenheid bij acht moorden tussen 2014 en 2016 op Curaçao en Sint Maarten. Dat bleek tijdens een eerste voorbereidende zitting in de rechtbank in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Q. werd afgelopen juni door de Verenigde Arabische Emiraten uitgeleverd aan Curaçao. Hij zit sindsdien vast in Vught. De verdachte beriep zich maandag bij alle vragen van de rechter op zijn zwijgrecht.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse acteur en televisiemaker Borger Breeveld is op 82-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt aan Surinaamse media. Hij was vooral bekend van zijn rol in de Surinaamse filmklassieker Wan Pipel, waarin hij in 1976 de hoofdrol vertolkte.
2 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De brandweer is "zeker nog de hele week" bezig met het nablussen van de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray. Dat meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. In het gebied zijn smeulende plekken die nauwlettend in de gaten worden gehouden. De brandweer grijpt in als er toch weer nieuwe brandhaarden ontstaan.
4 uur geleden