Politie gaat zondag verder met ontruimen bruinkooldorp Lützerath
KEYENBERG (ANP) - De Duitse politie gaat zondag verder met het ontruimen van het dorp Lützerath, dat plaats moet maken voor een bruinkoolmijn. Activisten hebben zich nog verschanst in het dorp, twee van hen zitten in een tunnel onder het dorp, schrijft Der Spiegel op de website. Lützerath ligt in Noordrijn-Westfalen op ongeveer 32 kilometer van Roermond.
Het energiebedrijf RWE gaat naar bruinkool graven in de mijn. De politie heeft RWE ook verantwoordelijk gemaakt voor de "redding" van de twee activisten die in het tunnelsysteem zitten. De tegenstanders van de mijnbouw maken zich daar zorgen over, "omdat RWE niet om mensenlevens geeft". RWE probeert de twee ervan te overtuigen vrijwillig uit de tunnel te komen. Het energiebedrijf zegt tegen de West Deutsche Rundfunk (WDR) de stabiliteit van de tunnel continu te monitoren.
De politie is zondag ook weer bezig om activisten uit bomen te halen, waar zij al jaren in boomhutten bivakkeren. De actievoerders zeggen dat leden van een arrestatieteam de bomen in klimmen om mensen eruit te halen.
Zaterdag kwam het tot confrontaties tussen de activisten en de politie bij een grote demonstratie tegen de mijnbouw. Ruim 35.000 mensen hadden zich verzameld voor een mars tegen de bruinkoolwinning. Duizenden van hen maakten zich los van de grote groep en gingen rond de kuil staan waar naar kolen wordt gegraven. Gemaskerde actievoerders zochten de confrontatie met de politie. Het aantal gewonden na zaterdag is nog onduidelijk, schrijft de Rheinische Post. Volgens de actiegroep Lützerath lebt zijn er meerdere zwaargewonden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
20 minuten geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
6 uur geleden