Politie gaat zondag verder met ontruimen bruinkooldorp Lützerath
KEYENBERG (ANP) - De Duitse politie gaat zondag verder met het ontruimen van het dorp Lützerath, dat plaats moet maken voor een bruinkoolmijn. Activisten hebben zich nog verschanst in het dorp, twee van hen zitten in een tunnel onder het dorp, schrijft Der Spiegel op de website. Lützerath ligt in Noordrijn-Westfalen op ongeveer 32 kilometer van Roermond.
Het energiebedrijf RWE gaat naar bruinkool graven in de mijn. De politie heeft RWE ook verantwoordelijk gemaakt voor de "redding" van de twee activisten die in het tunnelsysteem zitten. De tegenstanders van de mijnbouw maken zich daar zorgen over, "omdat RWE niet om mensenlevens geeft". RWE probeert de twee ervan te overtuigen vrijwillig uit de tunnel te komen. Het energiebedrijf zegt tegen de West Deutsche Rundfunk (WDR) de stabiliteit van de tunnel continu te monitoren.
De politie is zondag ook weer bezig om activisten uit bomen te halen, waar zij al jaren in boomhutten bivakkeren. De actievoerders zeggen dat leden van een arrestatieteam de bomen in klimmen om mensen eruit te halen.
Zaterdag kwam het tot confrontaties tussen de activisten en de politie bij een grote demonstratie tegen de mijnbouw. Ruim 35.000 mensen hadden zich verzameld voor een mars tegen de bruinkoolwinning. Duizenden van hen maakten zich los van de grote groep en gingen rond de kuil staan waar naar kolen wordt gegraven. Gemaskerde actievoerders zochten de confrontatie met de politie. Het aantal gewonden na zaterdag is nog onduidelijk, schrijft de Rheinische Post. Volgens de actiegroep Lützerath lebt zijn er meerdere zwaargewonden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
7 uur geleden