Politie gaat uit van opzet bij explosie Maasstraat Purmerend
PURMEREND (ANP) - De politie gaat uit van opzet bij de explosie aan de Maasstraat in Purmerend op zondagochtend vroeg. Zij onderzoekt waarom de explosie is gebeurd en houdt op dit moment nog alle scenario's open. Eerder zei de brandweer tegen NH Nieuws al dat een gaslek is uitgesloten als oorzaak.
Zondagochtend rond 04.10 uur was er een explosie bij een huis, dat onderdeel uitmaakt van een rijtje van zes woningen. Daarop volgde een grote brand, die oversloeg naar twee naastgelegen woningen. Vanwege de brand werden zes woningen in het rijtje ontruimd, vijf daarvan zijn voorlopig onbewoonbaar.
Bij de explosie in of bij een rijtjeshuis raakte een persoon ernstig gewond. Hij is naar een ziekenhuis gebracht. Ook zijn verschillende mensen nagekeken door ambulancemedewerkers.
De politie roept getuigen en mensen met meer informatie op zich te melden. Ook vraagt de politie om relevante camerabeelden uit de omgeving van de Maasstraat.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
16 minuten geledenZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.
30 minuten geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
9 uur geleden