Politie gaat in ontvoeringszaak Breda uit van gerichte actie
BREDA (ANP) - De politie vermoedt dat de ontvoering van afgelopen nacht in Breda een gerichte actie was, laat een woordvoerster zaterdagmiddag weten. Waarschijnlijk kenden het 24-jarige slachtoffer en de verdachten elkaar. Van het slachtoffer ontbreekt nog altijd ieder spoor.
De 24-jarige man werd rond middernacht door meerdere mensen in een busje meegenomen vanaf een parkeerterrein bij sportcomplexen in Breda. De verdachten droegen zwarte kleding en bivakmutsen en zouden vuurwapengevaarlijk zijn, aldus de politie. Omdat het slachtoffer afhankelijk is van niet nader genoemde medicatie, maken zijn familie en de politie zich grote zorgen over zijn gezondheid.
Over de toedracht van de ontvoering is nog niets bekend. De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag en zaterdagochtend sporenonderzoek uitgevoerd op het parkeerterrein bij de Dr. Schaepmanlaan en de Burgemeester de Manlaan. Ook zijn getuigen gehoord. De politiewoordvoerster kan geen details kwijt over wie deze getuigen zijn, alleen dat ze het incident "hebben gezien".
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife. Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
40 minuten geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
8 uur geleden