Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie gaat in avond en nacht pand explosie Rotterdam slopen

Politie gaat in avond en nacht pand explosie Rotterdam slopen

ROTTERDAM (ANP) - De politie gaat woensdagavond en in de nacht verder met de sloop van het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, liet een politiewoordvoerder woensdag weten. Eerder op de dag werd het slopen onderbroken omdat een lichaam was gevonden dat geborgen moest worden. Dat lichaam werd gevonden door familieleden van het slachtoffer die op eigen initiatief waren gaan zoeken.

De bedoeling is dat de ingestorte constructie "stuk voor stuk" uit elkaar wordt gehaald, aldus de zegsvrouw. Hoelang dat gaat duren, is niet duidelijk.

De fundering in het midden van de rij woningen is grotendeels weg, pilaren staan krom en op instorten. Om zoeken naar de overige vermiste personen mogelijk te maken, wordt het gebouw vanaf de zijkanten afgebroken. Dat moet ook de druk op het midden van de constructie wegnemen.

Trillingen

De politie begrijpt de emotie en wanhoop van familieleden en betrokkenen en hun "noodgreep om dan maar zelf iets te gaan doen", zegt de woordvoerster. Dat verandert de aanpak van de politie niet, aangezien de constructie "instabiel en levensgevaarlijk" blijft. Zelfs trillingen door het lopen zouden het pand kunnen doen instorten. De mensen die onder het puin liggen zijn "niet meer te redden, en we kunnen het ons niet permitteren dat er andere mensen slachtoffer worden door in een onveilig werkgebied te stappen".

Het geborgen lichaam werd woensdagmiddag door zes familieleden vanonder het instabiele gebouw uit het puin gehaald. Dit gebeurde nadat twee mensen over de afzetting waren geklommen. In de ochtend had een groep ook al binnen de afzetting gezocht naar hun familielid.

Veiligheid

De woordvoerster is blij dat er bij de individuele acties eerder op de dag geen verdere ongelukken zijn gebeurd. De politie blijft het getroffen gebied beveiligen om, "hoezeer we de emotie ook snappen", te voorkomen dat mensen zelf op zoek gaan. "We zijn er ook voor de veiligheid van de omwonenden en de familieleden zelf."

Het pand werd maandag getroffen door een zware explosie, gevolgd door een felle brand. Twee mensen worden nog vermist. Twee anderen raakten gewond. Tientallen woningen zijn zwaar beschadigd.

Meer uit Binnenland

Vliegverkeer Eindhoven stilgelegd na signaleren meerdere drones

DEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.

33 minuten geleden
Schoof: beperkingen leger Oekraïne raken ook Europese veiligheid

JOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."

6 uur geleden
Schrijver Frank van Pamelen winnaar prominenten bij Groot Dictee

DEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.

6 uur geleden
Jonge slachtoffers toeslagenschandaal demonstreren in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".

6 uur geleden
Vanaf zondagmiddag code geel in het noorden om mogelijke gladheid

DE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.

7 uur geleden
Defensie treedt op tegen drones boven vliegbasis Volkel

VOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.

7 uur geleden
IJsbaan Winterswijk na drie uur schaatspret gesloten

WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.

7 uur geleden