Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie gaat in avond en nacht pand explosie Rotterdam slopen

Politie gaat in avond en nacht pand explosie Rotterdam slopen

ROTTERDAM (ANP) - De politie gaat woensdagavond en in de nacht verder met de sloop van het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, liet een politiewoordvoerder woensdag weten. Eerder op de dag werd het slopen onderbroken omdat een lichaam was gevonden dat geborgen moest worden. Dat lichaam werd gevonden door familieleden van het slachtoffer die op eigen initiatief waren gaan zoeken.

De bedoeling is dat de ingestorte constructie "stuk voor stuk" uit elkaar wordt gehaald, aldus de zegsvrouw. Hoelang dat gaat duren, is niet duidelijk.

De fundering in het midden van de rij woningen is grotendeels weg, pilaren staan krom en op instorten. Om zoeken naar de overige vermiste personen mogelijk te maken, wordt het gebouw vanaf de zijkanten afgebroken. Dat moet ook de druk op het midden van de constructie wegnemen.

Trillingen

De politie begrijpt de emotie en wanhoop van familieleden en betrokkenen en hun "noodgreep om dan maar zelf iets te gaan doen", zegt de woordvoerster. Dat verandert de aanpak van de politie niet, aangezien de constructie "instabiel en levensgevaarlijk" blijft. Zelfs trillingen door het lopen zouden het pand kunnen doen instorten. De mensen die onder het puin liggen zijn "niet meer te redden, en we kunnen het ons niet permitteren dat er andere mensen slachtoffer worden door in een onveilig werkgebied te stappen".

Het geborgen lichaam werd woensdagmiddag door zes familieleden vanonder het instabiele gebouw uit het puin gehaald. Dit gebeurde nadat twee mensen over de afzetting waren geklommen. In de ochtend had een groep ook al binnen de afzetting gezocht naar hun familielid.

Veiligheid

De woordvoerster is blij dat er bij de individuele acties eerder op de dag geen verdere ongelukken zijn gebeurd. De politie blijft het getroffen gebied beveiligen om, "hoezeer we de emotie ook snappen", te voorkomen dat mensen zelf op zoek gaan. "We zijn er ook voor de veiligheid van de omwonenden en de familieleden zelf."

Het pand werd maandag getroffen door een zware explosie, gevolgd door een felle brand. Twee mensen worden nog vermist. Twee anderen raakten gewond. Tientallen woningen zijn zwaar beschadigd.

Meer uit Binnenland

Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

3 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

4 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

5 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

8 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

8 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

8 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

9 uur geleden