Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie gaat in avond en nacht pand explosie Rotterdam slopen

Politie gaat in avond en nacht pand explosie Rotterdam slopen

ROTTERDAM (ANP) - De politie gaat woensdagavond en in de nacht verder met de sloop van het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, liet een politiewoordvoerder woensdag weten. Eerder op de dag werd het slopen onderbroken omdat een lichaam was gevonden dat geborgen moest worden. Dat lichaam werd gevonden door familieleden van het slachtoffer die op eigen initiatief waren gaan zoeken.

De bedoeling is dat de ingestorte constructie "stuk voor stuk" uit elkaar wordt gehaald, aldus de zegsvrouw. Hoelang dat gaat duren, is niet duidelijk.

De fundering in het midden van de rij woningen is grotendeels weg, pilaren staan krom en op instorten. Om zoeken naar de overige vermiste personen mogelijk te maken, wordt het gebouw vanaf de zijkanten afgebroken. Dat moet ook de druk op het midden van de constructie wegnemen.

Trillingen

De politie begrijpt de emotie en wanhoop van familieleden en betrokkenen en hun "noodgreep om dan maar zelf iets te gaan doen", zegt de woordvoerster. Dat verandert de aanpak van de politie niet, aangezien de constructie "instabiel en levensgevaarlijk" blijft. Zelfs trillingen door het lopen zouden het pand kunnen doen instorten. De mensen die onder het puin liggen zijn "niet meer te redden, en we kunnen het ons niet permitteren dat er andere mensen slachtoffer worden door in een onveilig werkgebied te stappen".

Het geborgen lichaam werd woensdagmiddag door zes familieleden vanonder het instabiele gebouw uit het puin gehaald. Dit gebeurde nadat twee mensen over de afzetting waren geklommen. In de ochtend had een groep ook al binnen de afzetting gezocht naar hun familielid.

Veiligheid

De woordvoerster is blij dat er bij de individuele acties eerder op de dag geen verdere ongelukken zijn gebeurd. De politie blijft het getroffen gebied beveiligen om, "hoezeer we de emotie ook snappen", te voorkomen dat mensen zelf op zoek gaan. "We zijn er ook voor de veiligheid van de omwonenden en de familieleden zelf."

Het pand werd maandag getroffen door een zware explosie, gevolgd door een felle brand. Twee mensen worden nog vermist. Twee anderen raakten gewond. Tientallen woningen zijn zwaar beschadigd.

Meer uit Binnenland

Aalbersberg: Nederland niet voorbereid op brede crises als corona

DEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.

1 uur geleden
Celstraffen van 47 maanden opgelegd voor kunstroof Drents Museum

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.

2 uur geleden
NPO ziet geen mogelijkheden om omroepen en ON! samen te brengen

HILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".

3 uur geleden
Harderwijk geeft COA nog drie maanden voor sluiten azc tot boete

HARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.

4 uur geleden
In noodopvang Gieten brachten 43 asielzoekers de nacht door

GIETEN (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag hebben 43 mensen overnacht in de noodopvang in het Drentse Gieten, meldt het Rode Kruis. Gemeente Aa en Hunze, waar Gieten toe behoort, maakte donderdag bekend dat het tot en met komende maandag voor een tweede keer asielzoekers voor de nacht opvangt, voor wie geen plaats is in het aanmeldcentrum Ter Apel.

6 uur geleden
Meeste gemeenten lopen ver achter met huizen voor statushouders

DEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.

9 uur geleden
Artsen klagen Philip Morris aan om 'misleidende' campagne

AMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.

9 uur geleden