Politie evalueert aanpak van zaak trucker die agent aanreed
ROTTERDAM (ANP) - De politie gaat evalueren of ze bij de zaak van de vrachtwagenchauffeur die eerder deze maand een motoragent aanreed de juiste weg heeft bewandeld. Fred Westerbeke, politiechef van de eenheid Rotterdam, meldt dinsdag dat korpschef Henk van Essen die toezegging heeft gedaan in een onderhoud met justitieminister Ferd Grapperhaus en het Team Verkeer van de politie.
De motoragent kwam door de aanrijding om het leven. Het Openbaar Ministerie liet eerder weten dat de chauffeur de aanrijding mogelijk met opzet veroorzaakte. Hij was in 2015 ook betrokken bij een ongeluk, waarbij een andere collega van Team Verkeer slachtoffer werd. Vorig jaar kwam een 79-jarige vrouw na een aanrijding met de vrachtwagen van dezelfde chauffeur om het leven.
Een collega van de omgekomen politieman zei zondagavond in het NOS-radioprogramma Met het Oog op Morgen dat motoragenten de instructie hadden gekregen de vrachtwagenchauffeur niet meer te controleren. Westerbeke bevestigt dit. "Iedereen mag, moet gecontroleerd kunnen worden als de situatie daar om vraagt. In dit geval was er in 2019 sprake van oplopende spanningen van de chauffeur richting de politie", zegt Westerbeke. "Verscheidene collega’s maakten zich zorgen over zijn gedrag. Toen heeft de leiding van Team Verkeer de collega’s geadviseerd de controles van deze man niet meer per motor te doen, maar per auto. Dat werd als extra veiligheid ingebouwd uit zorg voor de collega’s, omdat je op een motor een stuk kwetsbaarder bent."
Zonder afleiding
Ook bevestigt de Rotterdamse politiechef mediaberichten dat politieagenten is gevraagd niet over de inhoud van de zaak van de vrachtwagenchauffeur te praten. "Er is een groot onderzoeksteam in de eenheid Zeeland West Brabant aan de slag, dat keihard werkt om de onderste steen boven te krijgen. Zij moeten dat onderzoek zonder afleiding kunnen doen, en het Openbaar Ministerie moet die zaak zo stevig mogelijk naar de rechter kunnen brengen", legt Westerbeke uit. "Het laatste wat we willen is dat het onderzoek belemmerd wordt door uitspraken in de media, of dat we de strafzaak schaden."
Westerbeke zegt dat de politie de omgekomen motoragent Arno de Korte niet terugkrijgt met een evaluatie, maar dat er mogelijk wel lessen uit kunnen worden getrokken. "We hebben niets aan verwijten, we moeten samen verder. Hoe we onze evaluatie gaan vormgeven en wanneer die start, wordt in de komende weken verder uitgewerkt. We geven eerst het team dat het strafrechtelijke onderzoek doet en het OM de ruimte om hun werk te doen. De toedracht achterhalen van wat er met Arno is gebeurd, heeft nu alle prioriteit."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
8 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
18 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
22 uur geleden