Politie evalueert aanpak van zaak trucker die agent aanreed
ROTTERDAM (ANP) - De politie gaat evalueren of ze bij de zaak van de vrachtwagenchauffeur die eerder deze maand een motoragent aanreed de juiste weg heeft bewandeld. Fred Westerbeke, politiechef van de eenheid Rotterdam, meldt dinsdag dat korpschef Henk van Essen die toezegging heeft gedaan in een onderhoud met justitieminister Ferd Grapperhaus en het Team Verkeer van de politie.
De motoragent kwam door de aanrijding om het leven. Het Openbaar Ministerie liet eerder weten dat de chauffeur de aanrijding mogelijk met opzet veroorzaakte. Hij was in 2015 ook betrokken bij een ongeluk, waarbij een andere collega van Team Verkeer slachtoffer werd. Vorig jaar kwam een 79-jarige vrouw na een aanrijding met de vrachtwagen van dezelfde chauffeur om het leven.
Een collega van de omgekomen politieman zei zondagavond in het NOS-radioprogramma Met het Oog op Morgen dat motoragenten de instructie hadden gekregen de vrachtwagenchauffeur niet meer te controleren. Westerbeke bevestigt dit. "Iedereen mag, moet gecontroleerd kunnen worden als de situatie daar om vraagt. In dit geval was er in 2019 sprake van oplopende spanningen van de chauffeur richting de politie", zegt Westerbeke. "Verscheidene collega’s maakten zich zorgen over zijn gedrag. Toen heeft de leiding van Team Verkeer de collega’s geadviseerd de controles van deze man niet meer per motor te doen, maar per auto. Dat werd als extra veiligheid ingebouwd uit zorg voor de collega’s, omdat je op een motor een stuk kwetsbaarder bent."
Zonder afleiding
Ook bevestigt de Rotterdamse politiechef mediaberichten dat politieagenten is gevraagd niet over de inhoud van de zaak van de vrachtwagenchauffeur te praten. "Er is een groot onderzoeksteam in de eenheid Zeeland West Brabant aan de slag, dat keihard werkt om de onderste steen boven te krijgen. Zij moeten dat onderzoek zonder afleiding kunnen doen, en het Openbaar Ministerie moet die zaak zo stevig mogelijk naar de rechter kunnen brengen", legt Westerbeke uit. "Het laatste wat we willen is dat het onderzoek belemmerd wordt door uitspraken in de media, of dat we de strafzaak schaden."
Westerbeke zegt dat de politie de omgekomen motoragent Arno de Korte niet terugkrijgt met een evaluatie, maar dat er mogelijk wel lessen uit kunnen worden getrokken. "We hebben niets aan verwijten, we moeten samen verder. Hoe we onze evaluatie gaan vormgeven en wanneer die start, wordt in de komende weken verder uitgewerkt. We geven eerst het team dat het strafrechtelijke onderzoek doet en het OM de ruimte om hun werk te doen. De toedracht achterhalen van wat er met Arno is gebeurd, heeft nu alle prioriteit."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Raad voor Cultuur heeft vijf Nederlandse 'erfgoedelementen' uitgekozen als voorselectie voor de nominatie voor UNESCO's internationale lijst van immaterieel erfgoed. De raad legt het lijstje voor aan minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Rianne Letschert, die het besluit neemt over een nominatie bij UNESCO in 2027.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriëren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
10 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
13 uur geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
14 uur geleden