Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie en OM deelden niet alle info over dreiging Eritrees feest

Politie en OM deelden niet alle info over dreiging Eritrees feest

DEN HAAG (ANP) - De politie van Den Haag en het Openbaar Ministerie hebben veel informatie over dreigingen rond een Eritrees feest in februari niet gedeeld met burgemeester Jan van Zanen. Die vertrouwde volledig op het oordeel van de politie, maar ook de leiding daarvan kreeg niet alle informatie. Dat concludeert het bureau Berenschot na een onderzoek in opdracht van de gemeente. Het bureau laat in het midden of de Haagse autoriteiten de onrust anders hadden aangepakt als ze alles hadden geweten.

Medestanders van het bewind in Eritrea hielden in februari een nieuwjaarsfeest in een zalencentrum in Den Haag. Honderden tegenstanders van het regime kwamen daarop af. Dat leidde tot ongeregeldheden.

In aanloop naar het feest hadden politie en het Openbaar Ministerie filmpjes op TikTok en YouTube gevonden, waarin mensen opriepen het Eritrese feest "te blokkeren". Een persoon werd aangehouden. Politie en OM keken toen alleen of de opmerkingen strafbaar waren, en op basis van een vertaling vonden ze dat daar geen sprake van was. Of de filmpjes konden leiden tot een verstoring van de openbare orde, hebben ze niet bekeken. Ze hebben de beelden daarna ook niet gedeeld met hun eigen leiding en ook niet met de gemeente. Dat er iemand was gearresteerd, meldden politie en OM ook niet.

Te laat

Op de dag van het feest gingen Eritreeërs in elf bussen vanuit verschillende delen van het land naar Den Haag. De deelnemers waarschuwden onderweg de politie dat ze mogelijk gevolgd werden. Maar de chef van de Haagse politie hoorde pas zes uur later, vlak voor het begin van het Eritrese feest, überhaupt dat er een bijeenkomst was. "De politie deelde noch de beschikbare informatie, noch de risico-inschatting, noch de voorbereide maatregelen voorafgaand aan de bijeenkomst met de eigen eenheidschef van de eenheid Den Haag", concludeert het rapport.

De politieleiding besloot meteen om alle beschikbare ME'ers op te roepen. Kort erna ging het mis. Honderden tegenstanders gooiden buiten stenen en brandbommen. Agenten zonder lichaamsbescherming werden aangevallen met hockeysticks en honkbalknuppels. Dat was veel meer dan de politie had verwacht, en met dat scenario was vooraf geen rekening gehouden.

Meer uit Binnenland

Musical Moulin Rouge! stopt voortijdig wegens waterschade

UTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.

32 minuten geleden
Verbod vrachtverkeer Merwedebrug, brugconstructie niet veilig

GORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.

1 uur geleden
Podium Beatrix Theater onder water door sprinkler, shows afgelast

UTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".

3 uur geleden
40.000 handtekeningen voor behoud 65-pluskorting in bus en tram

DEN HAAG (ANP) - Een petitie van de Seniorencoalitie voor behoud van de 65-pluskorting in bus, tram en metro is sinds het begin op 10 juli 40.000 keer ondertekend. Het samenwerkingsverband van een aantal ouderenorganisaties en de partij 50PLUS wil dat de korting niet verdwijnt zonder dat er een goed alternatief is.

3 uur geleden
Van Zanen: groot drugslab in woonwijk volstrekt onverantwoord

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het grote drugslab dat is aangetroffen in de Haagse Meidoornstraat "niet alleen absoluut illegaal, maar ook volstrekt onverantwoord in een drukke woonwijk". Van Zanen is vrijdagavond langs de locatie gefietst "om iedereen die daar aan het werk was een hart onder de riem te steken", laat hij via een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Vier verdachten aangehouden na vondst drugslab in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden nadat vrijdag een drugslab werd aangetroffen in de Meidoornstraat in Den Haag. Vrijdagmiddag werd in de woning al een 39-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij zat "onder de vloeistoffen" en werd naar het ziekenhuis gebracht. Later werden nog drie andere verdachten aangehouden, meldt de politie zaterdag.

5 uur geleden
Vakantiedrukte op Europese wegen naar het zuiden

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is het erg druk met vakantieverkeer. Het loopt vast op de gebruikelijke punten waar het elke zomer filerijden is, zegt een woordvoerder van de ANWB.

6 uur geleden