Politie Düsseldorf: 100.000 demonstranten tegen extreemrechts
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een groot aantal Duitsers heeft opnieuw zijn afkeer getoond van extreemrechts, met name verenigd in Alternative für Deutschland (AfD). De aanhang van deze omstreden partij groeit volgens veel mensen verontrustend. Volgens de politie gingen zaterdag alleen al in Düsseldorf zo'n 100.000 mensen de straat op om te demonstreren onder het motto "Tegen de AfD - Wij zwijgen niet. We kijken niet weg. We treden op".
De enorme menigte was zeer divers, jong, oud, hele families met kinderen. De betogers werden volgens Düsseldorfer traditie onder meer begeleid door punkmuziek. Op spandoeken stonden teksten als "Ik houd in het algemeen niet van nazi's" en "Niet nog eens".
Burgemeester Stephan Keller (CDU) hield zijn gehoor voor dat rond 1930 de gevaren voor de eerste Duitse democratie ook werden onderschat. Mensen die ervoor waarschuwden werden belachelijk gemaakt. "Dat mag ons niet nogmaals overkomen. Tegen de extremisten roepen we: Jullie zullen nooit meer een meerderheid vormen".
Osnabrück
In Osnabrück, waar 25.000 tot 30.000 mensen op de been waren, voerde minister van Defensie Boris Pistorius (SPD) het woord. Hij zei dat de AfD uit is op een verandering van het stelsel. "Dat betekent in andere woorden dat ze terug willen naar de donkere tijden van rassenwaan, discriminatie, ongelijkheid en onrecht".
Pistorius trok een vergelijking met de Weimarrepubliek, die niet ten onder ging door haar vijanden, maar door zwakte van haar vrienden. "Vandaag de dag weten we beter, geschiedenis mag zich niet herhalen".
Ook in tal van andere steden, groot en klein, werd actie gevoerd, waaronder Aken, Mannheim, Kaiserslautern, Lübeck, Marburg en Weimar. Vrijdag waren er al acties in onder andere Frankfurt, Saarbrücken en Gütersloh. Vorig weekeinde werd de totale opkomst bij vergelijkbare manifestaties geschat op 900.000.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
17 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
18 uur geleden