Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Düsseldorf: 100.000 demonstranten tegen extreemrechts

Politie Düsseldorf: 100.000 demonstranten tegen extreemrechts

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een groot aantal Duitsers heeft opnieuw zijn afkeer getoond van extreemrechts, met name verenigd in Alternative für Deutschland (AfD). De aanhang van deze omstreden partij groeit volgens veel mensen verontrustend. Volgens de politie gingen zaterdag alleen al in Düsseldorf zo'n 100.000 mensen de straat op om te demonstreren onder het motto "Tegen de AfD - Wij zwijgen niet. We kijken niet weg. We treden op".

De enorme menigte was zeer divers, jong, oud, hele families met kinderen. De betogers werden volgens Düsseldorfer traditie onder meer begeleid door punkmuziek. Op spandoeken stonden teksten als "Ik houd in het algemeen niet van nazi's" en "Niet nog eens".

Burgemeester Stephan Keller (CDU) hield zijn gehoor voor dat rond 1930 de gevaren voor de eerste Duitse democratie ook werden onderschat. Mensen die ervoor waarschuwden werden belachelijk gemaakt. "Dat mag ons niet nogmaals overkomen. Tegen de extremisten roepen we: Jullie zullen nooit meer een meerderheid vormen".

Osnabrück

In Osnabrück, waar 25.000 tot 30.000 mensen op de been waren, voerde minister van Defensie Boris Pistorius (SPD) het woord. Hij zei dat de AfD uit is op een verandering van het stelsel. "Dat betekent in andere woorden dat ze terug willen naar de donkere tijden van rassenwaan, discriminatie, ongelijkheid en onrecht".

Pistorius trok een vergelijking met de Weimarrepubliek, die niet ten onder ging door haar vijanden, maar door zwakte van haar vrienden. "Vandaag de dag weten we beter, geschiedenis mag zich niet herhalen".

Ook in tal van andere steden, groot en klein, werd actie gevoerd, waaronder Aken, Mannheim, Kaiserslautern, Lübeck, Marburg en Weimar. Vrijdag waren er al acties in onder andere Frankfurt, Saarbrücken en Gütersloh. Vorig weekeinde werd de totale opkomst bij vergelijkbare manifestaties geschat op 900.000.

Meer uit Buitenland

Noord-Korea test nieuw multifunctioneel raketlanceersysteem

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.

52 minuten geleden
Libanon stelt dodental door Israëlische aanvallen bij naar 31

BEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.

1 uur geleden
Gazaanse autoriteiten: zeven doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.

4 uur geleden
Grondtroepen Israël nu ook ten noorden van 'gele lijn' Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.

9 uur geleden
Internettoegang in Iran weer gedeeltelijk hersteld

TEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.

10 uur geleden
Iran: VS hebben staakt-het-vuren met voeten getreden

TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.

11 uur geleden
Belgische politici betuigen medeleven na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.

12 uur geleden