Politie Dortmund verwacht rustig verloop Nederland - Engeland
DORTMUND (ANP) - De Duitse politie verwacht in Dortmund een rustig verloop van de EK-wedstrijd tussen Nederland en Engeland. Er wordt rekening gehouden met de komst van tot wel 80.000 Nederlandse voetbalsupporters voor de halve finale van woensdagavond.
Van de Nederlanders doet naar verwachting ongeveer 90 procent mee aan de fanwalk, aldus de politie in Dortmund. Deze supporters lopen voorafgaand aan de wedstrijd gezamenlijk naar het stadion. Dat deden supporters ook bij de vorige wedstrijden van het Nederlands elftal.
De politie laat weten dat de politiemacht voorbereid is op de halve finale en "voldoende personeel" zal inzetten. Om tactische redenen wordt geen informatie gedeeld over hoeveel agenten actief zijn rond de laatste EK-wedstrijd in Dortmund.
Supporters zonder wedstrijdkaartje kunnen naar de gratis fanzones op de Friedensplatz en in het Westfalenpark. Het Westfalenpark is het grootste park van Dortmund en ligt op enkele kilometers ten oosten van het stadion waar wordt gevoetbald. Daar is plek voor maximaal 25.000 supporters. De fanzone op de Friedensplatz in het centrum van Dortmund heeft ruimte voor 6200 bezoekers.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
9 uur geleden