Politie Dortmund verwacht rustig verloop Nederland - Engeland
DORTMUND (ANP) - De Duitse politie verwacht in Dortmund een rustig verloop van de EK-wedstrijd tussen Nederland en Engeland. Er wordt rekening gehouden met de komst van tot wel 80.000 Nederlandse voetbalsupporters voor de halve finale van woensdagavond.
Van de Nederlanders doet naar verwachting ongeveer 90 procent mee aan de fanwalk, aldus de politie in Dortmund. Deze supporters lopen voorafgaand aan de wedstrijd gezamenlijk naar het stadion. Dat deden supporters ook bij de vorige wedstrijden van het Nederlands elftal.
De politie laat weten dat de politiemacht voorbereid is op de halve finale en "voldoende personeel" zal inzetten. Om tactische redenen wordt geen informatie gedeeld over hoeveel agenten actief zijn rond de laatste EK-wedstrijd in Dortmund.
Supporters zonder wedstrijdkaartje kunnen naar de gratis fanzones op de Friedensplatz en in het Westfalenpark. Het Westfalenpark is het grootste park van Dortmund en ligt op enkele kilometers ten oosten van het stadion waar wordt gevoetbald. Daar is plek voor maximaal 25.000 supporters. De fanzone op de Friedensplatz in het centrum van Dortmund heeft ruimte voor 6200 bezoekers.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
2 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
14 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
15 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
15 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
16 uur geleden