Politie Dortmund verwacht rustig verloop Nederland - Engeland
DORTMUND (ANP) - De Duitse politie verwacht in Dortmund een rustig verloop van de EK-wedstrijd tussen Nederland en Engeland. Er wordt rekening gehouden met de komst van tot wel 80.000 Nederlandse voetbalsupporters voor de halve finale van woensdagavond.
Van de Nederlanders doet naar verwachting ongeveer 90 procent mee aan de fanwalk, aldus de politie in Dortmund. Deze supporters lopen voorafgaand aan de wedstrijd gezamenlijk naar het stadion. Dat deden supporters ook bij de vorige wedstrijden van het Nederlands elftal.
De politie laat weten dat de politiemacht voorbereid is op de halve finale en "voldoende personeel" zal inzetten. Om tactische redenen wordt geen informatie gedeeld over hoeveel agenten actief zijn rond de laatste EK-wedstrijd in Dortmund.
Supporters zonder wedstrijdkaartje kunnen naar de gratis fanzones op de Friedensplatz en in het Westfalenpark. Het Westfalenpark is het grootste park van Dortmund en ligt op enkele kilometers ten oosten van het stadion waar wordt gevoetbald. Daar is plek voor maximaal 25.000 supporters. De fanzone op de Friedensplatz in het centrum van Dortmund heeft ruimte voor 6200 bezoekers.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
2 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
2 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
3 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
4 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
4 uur geleden