Politie Dortmund verwacht rustig verloop Nederland - Engeland
DORTMUND (ANP) - De Duitse politie verwacht in Dortmund een rustig verloop van de EK-wedstrijd tussen Nederland en Engeland. Er wordt rekening gehouden met de komst van tot wel 80.000 Nederlandse voetbalsupporters voor de halve finale van woensdagavond.
Van de Nederlanders doet naar verwachting ongeveer 90 procent mee aan de fanwalk, aldus de politie in Dortmund. Deze supporters lopen voorafgaand aan de wedstrijd gezamenlijk naar het stadion. Dat deden supporters ook bij de vorige wedstrijden van het Nederlands elftal.
De politie laat weten dat de politiemacht voorbereid is op de halve finale en "voldoende personeel" zal inzetten. Om tactische redenen wordt geen informatie gedeeld over hoeveel agenten actief zijn rond de laatste EK-wedstrijd in Dortmund.
Supporters zonder wedstrijdkaartje kunnen naar de gratis fanzones op de Friedensplatz en in het Westfalenpark. Het Westfalenpark is het grootste park van Dortmund en ligt op enkele kilometers ten oosten van het stadion waar wordt gevoetbald. Daar is plek voor maximaal 25.000 supporters. De fanzone op de Friedensplatz in het centrum van Dortmund heeft ruimte voor 6200 bezoekers.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
33 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
7 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
7 uur geleden