Politie Dortmund verwacht rustig verloop Nederland - Engeland
DORTMUND (ANP) - De Duitse politie verwacht in Dortmund een rustig verloop van de EK-wedstrijd tussen Nederland en Engeland. Er wordt rekening gehouden met de komst van tot wel 80.000 Nederlandse voetbalsupporters voor de halve finale van woensdagavond.
Van de Nederlanders doet naar verwachting ongeveer 90 procent mee aan de fanwalk, aldus de politie in Dortmund. Deze supporters lopen voorafgaand aan de wedstrijd gezamenlijk naar het stadion. Dat deden supporters ook bij de vorige wedstrijden van het Nederlands elftal.
De politie laat weten dat de politiemacht voorbereid is op de halve finale en "voldoende personeel" zal inzetten. Om tactische redenen wordt geen informatie gedeeld over hoeveel agenten actief zijn rond de laatste EK-wedstrijd in Dortmund.
Supporters zonder wedstrijdkaartje kunnen naar de gratis fanzones op de Friedensplatz en in het Westfalenpark. Het Westfalenpark is het grootste park van Dortmund en ligt op enkele kilometers ten oosten van het stadion waar wordt gevoetbald. Daar is plek voor maximaal 25.000 supporters. De fanzone op de Friedensplatz in het centrum van Dortmund heeft ruimte voor 6200 bezoekers.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
7 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
16 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
17 uur geleden