Politie Dortmund meldt aanhouding 23 Nederlanders en 3 Engelsen
DORTMUND (ANP) - De politie in Dortmund heeft rond en tijdens de wedstrijd Engeland - Nederland woensdag om verschillende redenen 23 Nederlanders en 3 Engelsen aangehouden. Bij ongeregeldheden in de stad zijn zeventien mensen lichtgewond geraakt, onder wie zeven agenten.
Onder de aangehouden buitenlanders waren vijf verdachten uit Utrecht. Volgens de politie was dat omdat "risicovolle" voetbalfans uit Utrecht en uit Rotterdam op meerdere plaatsen in de stad tijdens de wedstrijd met elkaar slaags raakten. De politie arresteerde mensen op verdenking van vernieling, mishandeling, huisvredebreuk, diefstal, verzet tegen agenten of om vuurwerk, drugs of oplichterij. Zo werden drie mensen aangehouden die elektronische toegangsbewijzen voor de wedstrijd aanboden, maar na betaling niet bleken te leveren.
De politie van Dortmund vindt het gezien de massale aanwezigheid van voetbalsupporters uit Engeland en vooral Nederland allemaal wel meevallen. Met meer dan 100.000 supporters op de been is het aantal vergrijpen klein, bijvoorbeeld in vergelijking met incidenten tijdens een wedstrijd van de Bundesliga in de stad, aldus de persverklaring van de gemeentepolitie. Alle aangehouden personen zijn inmiddels weer vrijgelaten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlanders in politiek Den Haag daalde vorig jaar tot het laagste niveau sinds 2012. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van het onderzoek Sociale samenhang en welzijn dat sinds 2012 wordt afgenomen. Een vijfde van de 15-plussers had in 2025 vertrouwen in politici, terwijl een kwart vertrouwen had in de Tweede Kamer. Zo'n 7600 mensen vulden de enquête in.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
7 uur geleden