Politie Dortmund meldt aanhouding 23 Nederlanders en 3 Engelsen
DORTMUND (ANP) - De politie in Dortmund heeft rond en tijdens de wedstrijd Engeland - Nederland woensdag om verschillende redenen 23 Nederlanders en 3 Engelsen aangehouden. Bij ongeregeldheden in de stad zijn zeventien mensen lichtgewond geraakt, onder wie zeven agenten.
Onder de aangehouden buitenlanders waren vijf verdachten uit Utrecht. Volgens de politie was dat omdat "risicovolle" voetbalfans uit Utrecht en uit Rotterdam op meerdere plaatsen in de stad tijdens de wedstrijd met elkaar slaags raakten. De politie arresteerde mensen op verdenking van vernieling, mishandeling, huisvredebreuk, diefstal, verzet tegen agenten of om vuurwerk, drugs of oplichterij. Zo werden drie mensen aangehouden die elektronische toegangsbewijzen voor de wedstrijd aanboden, maar na betaling niet bleken te leveren.
De politie van Dortmund vindt het gezien de massale aanwezigheid van voetbalsupporters uit Engeland en vooral Nederland allemaal wel meevallen. Met meer dan 100.000 supporters op de been is het aantal vergrijpen klein, bijvoorbeeld in vergelijking met incidenten tijdens een wedstrijd van de Bundesliga in de stad, aldus de persverklaring van de gemeentepolitie. Alle aangehouden personen zijn inmiddels weer vrijgelaten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.
3 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.
3 uur geleden