Politie Dortmund meldt aanhouding 23 Nederlanders en 3 Engelsen
DORTMUND (ANP) - De politie in Dortmund heeft rond en tijdens de wedstrijd Engeland - Nederland woensdag om verschillende redenen 23 Nederlanders en 3 Engelsen aangehouden. Bij ongeregeldheden in de stad zijn zeventien mensen lichtgewond geraakt, onder wie zeven agenten.
Onder de aangehouden buitenlanders waren vijf verdachten uit Utrecht. Volgens de politie was dat omdat "risicovolle" voetbalfans uit Utrecht en uit Rotterdam op meerdere plaatsen in de stad tijdens de wedstrijd met elkaar slaags raakten. De politie arresteerde mensen op verdenking van vernieling, mishandeling, huisvredebreuk, diefstal, verzet tegen agenten of om vuurwerk, drugs of oplichterij. Zo werden drie mensen aangehouden die elektronische toegangsbewijzen voor de wedstrijd aanboden, maar na betaling niet bleken te leveren.
De politie van Dortmund vindt het gezien de massale aanwezigheid van voetbalsupporters uit Engeland en vooral Nederland allemaal wel meevallen. Met meer dan 100.000 supporters op de been is het aantal vergrijpen klein, bijvoorbeeld in vergelijking met incidenten tijdens een wedstrijd van de Bundesliga in de stad, aldus de persverklaring van de gemeentepolitie. Alle aangehouden personen zijn inmiddels weer vrijgelaten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
5 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 dag geleden