Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie doorzoekt 29 panden in witwasonderzoek, 4 aanhoudingen

Politie doorzoekt 29 panden in witwasonderzoek, 4 aanhoudingen

VENRAY (ANP) - De politie heeft woensdagochtend vier mensen aangehouden in een groot onderzoek naar het op grote schaal witwassen van crimineel geld en de productie van en handel in verdovende middelen. In Noord-Brabant, Gelderland en Limburg worden in het kader van het onderzoek 29 woningen en bedrijfspanden doorzocht. Er wordt onder meer gezocht naar contant geld, luxegoederen, administratie en gegevensdragers. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit.

Het onderzoek begon in het najaar van 2023 toen bij de politie informatie binnenkwam over vermoedelijke criminele geldstromen bij een bedrijf in Venray, geld dat werd verdiend met drugshandel. Salaris van personeel zou deels contant worden uitbetaald en facturen zouden worden opgevoerd in de administratie zonder dat daar een geleverde dienst tegenover stond. Door het vermeende criminele geld zou het bedrijf zijn diensten goedkoper kunnen aanbieden dan concurrerende bedrijven. Om wat voor bedrijf het gaat, zegt de politie niet.

De aangehouden verdachten zijn twee mannen (41 en 39) uit Eindhoven, onder wie de eigenaar van het Venrayse bedrijf. Verder gaat het om een man van 43 uit de gemeente Horst aan de Maas en een vrouw van 53 uit Venray. Of en in welke mate zij betrokken zijn bij onder meer witwassen en drugshandel wordt nog verder onderzocht. De verdachten zitten in volledige beperkingen.

Meer uit Binnenland

Wethouder Hardenberg: COA heeft twee weken om locaties te sluiten

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.

1 uur geleden
Marineschip Evertsen wordt definitief ingezet op Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.

1 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman via Egypte geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Een groep gestrande reizigers is vanuit het Midden-Oosten via Egypte teruggekeerd in Nederland. Op Schiphol landde iets na 17.30 uur een Transavia-vlucht uit Hurghada. Over het exacte aantal Nederlanders is nog niets bekendgemaakt.

1 uur geleden
COA: 'geen andere keuze' dan openhouden opvangplekken Hardenberg

TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA had "geen andere keuze" dan twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg open te houden, ook al hadden die zondag moeten sluiten. Dat zegt bestuurder Joeri Kapteijns.

3 uur geleden
Door politie neergeschoten 17-jarige is verdachte van beroving

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De 17-jarige jongen die afgelopen donderdag werd neergeschoten door de politie in Capelle aan den IJssel, is zelf verdachte van een beroving die eerder die dag plaatsvond. Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag. De jongen raakte gewond door de beschieting. Zijn medische toestand is stabiel, aldus een woordvoerder.

3 uur geleden
Jetten en Tusk willen 'pragmatische oplossing' voor olieruzie

WARSCHAU (ANP) - Er moet een "pragmatische oplossing" komen voor de hoogoplopende ruzie tussen Oekraïne en Hongarije over olieleveranties, zei zowel premier Rob Jetten als de Poolse premier Donald Tusk maandag op een gezamenlijke persconferentie. Maar de laatste maakte ook duidelijk dat het conflict de miljardenlening van de EU aan Oekraïne niet kan stoppen.

3 uur geleden
Almeloër wilde eigen dood in scène zetten door vervalsen papieren

ZUTPHEN (ANP) - Een 31-jarige man uit Almelo heeft in mei en juni 2025 geprobeerd zijn eigen dood in scène te zetten. Hij vervalste officiële documenten, waaronder een geboorteakte, notariële verklaring en overlijdensakte. De man wilde een nieuw leven beginnen onder een andere naam en zo van zijn financiële problemen afkomen. Ook bedreigde hij onder anderen medewerkers van de gemeente Almelo, meldt de rechtbank in Zutphen.

4 uur geleden