Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie doorzoekt 29 panden in witwasonderzoek, 4 aanhoudingen

Politie doorzoekt 29 panden in witwasonderzoek, 4 aanhoudingen

VENRAY (ANP) - De politie heeft woensdagochtend vier mensen aangehouden in een groot onderzoek naar het op grote schaal witwassen van crimineel geld en de productie van en handel in verdovende middelen. In Noord-Brabant, Gelderland en Limburg worden in het kader van het onderzoek 29 woningen en bedrijfspanden doorzocht. Er wordt onder meer gezocht naar contant geld, luxegoederen, administratie en gegevensdragers. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit.

Het onderzoek begon in het najaar van 2023 toen bij de politie informatie binnenkwam over vermoedelijke criminele geldstromen bij een bedrijf in Venray, geld dat werd verdiend met drugshandel. Salaris van personeel zou deels contant worden uitbetaald en facturen zouden worden opgevoerd in de administratie zonder dat daar een geleverde dienst tegenover stond. Door het vermeende criminele geld zou het bedrijf zijn diensten goedkoper kunnen aanbieden dan concurrerende bedrijven. Om wat voor bedrijf het gaat, zegt de politie niet.

De aangehouden verdachten zijn twee mannen (41 en 39) uit Eindhoven, onder wie de eigenaar van het Venrayse bedrijf. Verder gaat het om een man van 43 uit de gemeente Horst aan de Maas en een vrouw van 53 uit Venray. Of en in welke mate zij betrokken zijn bij onder meer witwassen en drugshandel wordt nog verder onderzocht. De verdachten zitten in volledige beperkingen.

Meer uit Binnenland

Media: Nederlandse toerist gedood bij kroeggevecht in Egypte

HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.

4 uur geleden
Dolle Mina's op kortste dag van het jaar in actie voor veiligheid

ARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.

4 uur geleden
Planbureaus zien toename autogebruik door elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.

4 uur geleden
Nieuwe aanpak voor Koningsdag in Amsterdam, 'beter beheersbaar'

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.

9 uur geleden
Franc Weerwind burgemeester Terneuzen, volgt Van Merrienboer op

TERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.

10 uur geleden
Limburg legt Arriva boete van ruim 750.000 euro op voor rituitval

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.

10 uur geleden
Strafzaak Raily B. geplaagd door onvrede over EBI-cameratoezicht

AMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.

11 uur geleden