Politie doodt arrestanten misbruikzaak India
NEW DELHI (ANP) - De politie in India heeft vier arrestanten doodgeschoten die verdacht worden van het verkrachten en doden van een dierenarts. Dat gebeurde toen de politie de vier meenam naar de plaats delict om te achterhalen wat er precies was gebeurd. Daar probeerden ze naar verluidt te ontsnappen en gingen de agenten te lijf, meldt de BBC. Twee agenten raakten gewond.
De dierenarts (27) werd vorige week in Haiderabad verkracht door een groep mannen. Die zouden haar hebben meegelokt, misbruikt, gedood en vervolgens het lichaam in brand hebben gestoken. De politie had vier verdachten gearresteerd.
De moordzaak leidde de afgelopen dagen in India tot veel boosheid. Betogers gingen in New Delhi, Haiderabad en Bangalore de straat op en een politica in het Indiase parlement pleitte ervoor de daders "publiekelijk te lynchen". Een woedende menigte belegerde zaterdag het politiebureau waar de verdachten vastzaten.
Gerechtigheid
De familie van de vermoorde vrouw vond dat de politie na het incident te weinig actie ondernam. De moeder van de dierenarts laat nu weten dat gerechtigheid heeft plaatsgevonden. "Ik kan het niet verwoorden. Ik voel blijdschap, maar ook verdriet, omdat mijn dochter nooit thuis zal komen." Buren vierden het nieuws door vuurwerk af te schieten.
Seksueel geweld tegen vrouwen komt in India vaak voor. Uit officiële cijfers blijkt dat in 2017 ruim 32.000 keer aangifte is gedaan van verkrachting. Het duurt volgens critici te lang voordat rechtbanken uitspraak doen in misbruikzaken.
Meer uit Buitenland
MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.
4 uur geleden