
Politie doet onderzoek naar geweld bij demonstratie Museumplein
AMSTERDAM (ANP) - De politie doet aan de hand van beschikbaar beeldmateriaal aanvullend onderzoek naar het geweld zondag bij de verboden demonstratie op het Amsterdamse Museumplein. Hierbij raakten twee agenten en een politiepaard gewond. Alle ingezette politiepaarden krijgen een medische check om na te gaan of er nog meer letsel hebben opgelopen.
Volgens de politie is er veel beeld van de uit de hand gelopen actie tegen het kabinetsbeleid. Ze sluit meer aanhoudingen niet uit.
Op dit moment zitten nog vijftien van de 143 arrestanten vast voor openlijke geweldpleging. De rest van de arrestanten is naar huis gestuurd. Zij krijgen waarschijnlijk een boete. Het Openbaar Ministerie buigt zich nog over de hoogte van de boetes.
Confrontatie
Een groep van 200 tot 250 personen was volgens de politie duidelijk uit op een confrontatie. Ze haalden stenen uit de straat en gooiden die naar agenten. Sommigen hadden vechthandschoenen, slagwapens en vuurwerk bij zich.
De gemeente Amsterdam had eerder deze week de demonstratie, tegen het kabinet-Rutte en de coronaregels, verboden. Toch verzamelden zich zondagmiddag steeds meer mensen op het Museumplein. Op enig moment waren er naar schatting zo'n 2000 mensen bijeen. Daarop kondigde de driehoek (burgemeester, politie, justitie) een noodbevel af en moest iedereen het Museumplein verlaten.
Omdat sommigen de aanwijzingen niet opvolgden, voerde de ME charges uit en werd onder meer een waterkanon ingezet. Aan het begin van de avond was de situatie onder controle.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van alle vakantiegangers blijft 92 procent deze zomer in Europa, ziet de ANWB na onderzoek onder de Nederlandse bevolking. Vorig jaar bleef 85 procent binnen Europa. De topbestemmingen zijn Nederland, Duitsland, Frankrijk, Spanje en Italiƫ. Klimaatverandering en geopolitieke spanningen hebben een belangrijke invloed bij het kiezen van de vakantiebestemming, gaven mensen aan in de vragenlijst.
5 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - Het aantal grijze zeehonden in de Waddenzee blijft groeien. Afgelopen winter werden meer dan 3000 pups en ruim 12.000 volwassen dieren geteld, blijkt uit internationaal onderzoek waaraan ook Wageningen Marine Research deelnam.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste regionale tropennacht van dit jaar is gemeten, meldt Weeronline. Bij de weerstations Vlissingen en Hoek van Holland kwam de temperatuur in de nacht van dinsdag op woensdag niet onder de 20 graden. Het is de eerste tropennacht sinds 13 augustus 2024.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna een op de acht Nederlanders lijdt aan slapeloosheid waardoor de maatschappij geconfronteerd wordt met een economische schade van 3 miljard euro per jaar. Dat staat in een studie van instituut SEO Economisch Onderzoek (SEO).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Smartphones, laptops en tablets belanden massaal op afvalbergen en zelfs voor een deel in verbrandingsovens, terwijl ze nog goed te repareren zouden zijn. Volgens onderzoek van CE Delft, in opdracht van Natuur & Milieu, moet het met gericht overheidsbeleid mogelijk zijn om alleen al zo'n 800.000 mobiele telefoons extra te repareren of te 'refurbishen' voor een volgende ronde.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland roept het Rijk op te kijken naar snellere procedures voor het uitbreiden van het overvolle stroomnet. Onlangs werd duidelijk dat de uitbreiding van het net in grote delen van het land, waaronder Gelderland, forse vertraging oploopt. Volgens gedeputeerde Ans Mol (BBB) zijn de ruimtelijke procedures voor de bouw van nieuwe hoogspanningsstations vaak lang en ingewikkeld.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Bob heeft besloten om voorlopig uit Nederland te vertrekken om "de veiligheid van m'n gezin en mezelf te waarborgen". Dat schrijft de zanger in een bericht op Instagram. Hij voegt eraan toe dat hij dat doet op advies van de politie.
12 uur geleden