Politie doet onderzoek mogelijk explosief Poolse super Beverwijk
BEVERWIJK (ANP) - De politie doet sinds maandagochtend onderzoek naar het gevonden explosief bij de Poolse supermarkt in Beverwijk. Een 19-jarige man uit Amstelveen is aangehouden. De burgemeester heeft besloten dat de supermarkt maandag dicht moet blijven.
Rond 01.00 uur kreeg de politie een melding over een verdachte situatie bij de winkel in de Beverhof. Ter plekke zagen agenten een persoon wegrennen, dat was de 19-jarige die kort erna werd aangehouden.
De supermarkt was vorig jaar al twee keer doelwit van een explosie. Reden voor de burgemeester van Beverwijk om maandag de supermarkt voor nog onbepaalde tijd te sluiten op basis van verstoring van de openbare orde en veiligheid. "Er is daar nu voor een derde keer een explosief aangetroffen. Het gevaar is geweken, maar het zorgt voor een onveilig gevoel", licht een woordvoerster toe. Het is de uitkomst van de overweging te kiezen "voor de ondernemer, of voor de veiligheid van de omgeving". Maandag wordt na overleg besloten hoelang de supermarkt dicht moet blijven.
Incidenten
De afgelopen tijd vonden er vaker incidenten plaats rond Poolse supermarkten. In het Limburgse Panningen werd de afgelopen weken nog twee keer geprobeerd brand te stichten. Ook waren er ontploffingen in onder meer Heeswijk-Dinther, Tilburg en Aalsmeer en beschietingen in Rotterdam. In verband met deze aanslagen heeft de politie enkele aanhoudingen verricht.
In januari werd een 19-jarige Rotterdammer aangehouden voor een explosie bij de supermarkt in Beverwijk. In februari werd hij vrijgelaten, maar hij bleef wel verdachte in de zaak.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
52 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
3 uur geleden