Politie doet nog een inval in Amsterdam in zoektocht Bretly Dorder
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag tevergeefs nog een inval gedaan in een woning in Amsterdam-Oost, op zoek naar de vuurwapengevaarlijke Bretly Dorder. In de nacht van zondag op maandag viel de politie al een andere woning in die buurt binnen. Maandagavond werd ook een appartement in Arnhem-Zuid doorzocht. Vooralsnog is Dorder niet gevonden.
Naar Dorder, die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, wordt al dagenlang intensief gezocht. Hij wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen. Een tip die leidt tot aanhouding van de man wordt beloond met 25.000 euro.
De politie krijgt veel tips binnen. "Het is heel fijn dat burgers meedenken. Sommige tips zijn zo concreet dat we daarom een instap doen", laat een woordvoerder weten. De gezochte man zou zondag in de hoofdstad zijn geweest, aldus de politie.
De politie benadrukt dinsdag nog eens dat Dorder regelmatig met het openbaar vervoer reist en met name met de trein. Reizigers in het ov wordt dinsdag gevraagd om goed om zich heen te kijken. Aangezien de man volgens de politie vuurwapengevaarlijk is, moeten reizigers hem niet zelf benaderen, maar direct de politie bellen. Volgens de politie zijn er tot nu toe geen aanwijzingen dat Dorder zich richt op willekeurige mensen die hij in het openbaar vervoer of op straat tegenkomt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij de gemeenteraadsverkiezingen komende woensdag zijn meer raadszetels te vullen dan vier jaar geleden. Tientallen gemeenteraden krijgen op basis van de meest recente bevolkingscijfers meer zetels. Er komen 102 zetels bij, terwijl één gemeente er juist 2 verliest. In totaal staan volgende week 8552 zetels op het spel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
18 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
21 uur geleden