Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie doet nog een inval in Amsterdam in zoektocht Bretly Dorder

Politie doet nog een inval in Amsterdam in zoektocht Bretly Dorder

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag tevergeefs nog een inval gedaan in een woning in Amsterdam-Oost, op zoek naar de vuurwapengevaarlijke Bretly Dorder. In de nacht van zondag op maandag viel de politie al een andere woning in die buurt binnen. Maandagavond werd ook een appartement in Arnhem-Zuid doorzocht. Vooralsnog is Dorder niet gevonden.

Naar Dorder, die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, wordt al dagenlang intensief gezocht. Hij wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen. Een tip die leidt tot aanhouding van de man wordt beloond met 25.000 euro.

De politie krijgt veel tips binnen. "Het is heel fijn dat burgers meedenken. Sommige tips zijn zo concreet dat we daarom een instap doen", laat een woordvoerder weten. De gezochte man zou zondag in de hoofdstad zijn geweest, aldus de politie.

De politie benadrukt dinsdag nog eens dat Dorder regelmatig met het openbaar vervoer reist en met name met de trein. Reizigers in het ov wordt dinsdag gevraagd om goed om zich heen te kijken. Aangezien de man volgens de politie vuurwapengevaarlijk is, moeten reizigers hem niet zelf benaderen, maar direct de politie bellen. Volgens de politie zijn er tot nu toe geen aanwijzingen dat Dorder zich richt op willekeurige mensen die hij in het openbaar vervoer of op straat tegenkomt.

Meer uit Binnenland

Ziekenhuizen in noorden waarschuwen voor gladheid, zorg gaat door

GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiƫnten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.

8 uur geleden
Vogelgriep bij legbedrijf in Creil, 43.000 dieren gedood

CREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

8 uur geleden
Bussen en treinen Arriva rijden normaal, op paar aanpassingen na

HEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.

9 uur geleden
Burgemeester na dood jongen (8): ergste scenario waarheid

STEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.

9 uur geleden
Trams, bussen en metro's Amsterdam rijden maandag

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.

9 uur geleden
Treinen en bussen Keolis rijden maandag vooralsnog

DEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.

10 uur geleden
Code oranje om ijzel uitgebreid, ook waarschuwing in Zuid-Holland

DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.

12 uur geleden