Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie doet nog een inval in Amsterdam in zoektocht Bretly Dorder

Politie doet nog een inval in Amsterdam in zoektocht Bretly Dorder

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag tevergeefs nog een inval gedaan in een woning in Amsterdam-Oost, op zoek naar de vuurwapengevaarlijke Bretly Dorder. In de nacht van zondag op maandag viel de politie al een andere woning in die buurt binnen. Maandagavond werd ook een appartement in Arnhem-Zuid doorzocht. Vooralsnog is Dorder niet gevonden.

Naar Dorder, die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, wordt al dagenlang intensief gezocht. Hij wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen. Een tip die leidt tot aanhouding van de man wordt beloond met 25.000 euro.

De politie krijgt veel tips binnen. "Het is heel fijn dat burgers meedenken. Sommige tips zijn zo concreet dat we daarom een instap doen", laat een woordvoerder weten. De gezochte man zou zondag in de hoofdstad zijn geweest, aldus de politie.

De politie benadrukt dinsdag nog eens dat Dorder regelmatig met het openbaar vervoer reist en met name met de trein. Reizigers in het ov wordt dinsdag gevraagd om goed om zich heen te kijken. Aangezien de man volgens de politie vuurwapengevaarlijk is, moeten reizigers hem niet zelf benaderen, maar direct de politie bellen. Volgens de politie zijn er tot nu toe geen aanwijzingen dat Dorder zich richt op willekeurige mensen die hij in het openbaar vervoer of op straat tegenkomt.

Meer uit Binnenland

Meer verkeersdoden in 2025, vooral onder fietsers

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn in Nederland 759 mensen om het leven gekomen in het verkeer, 84 meer dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral het aantal mannelijke verkeersslachtoffers nam toe, terwijl het aantal vrouwelijke doden daalde. Fietsers vormden opnieuw de grootste groep slachtoffers, gevolgd door inzittenden van personenauto's.

1 uur geleden
Half miljoen onterechte parkeerboetes door scanauto's, schat AP

DEN HAAG (ANP) - Als gemeenten scanauto's laten rondrijden om te controleren of autobezitters hebben betaald voor een parkeerplek leidt dat tot veel onterecht opgelegde parkeerboetes. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) schat na onderzoek dat meer dan 10 procent van de bekeuringen niet klopt. Dat zou neerkomen op ongeveer een half miljoen boetes per jaar, aldus de privacytoezichthouder.

2 uur geleden
93 mensen met brandwonden door fakkels bij huldiging PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.

13 uur geleden
Minister besluit vooralsnog niet tot inreisverbod voor rapper Ye

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.

17 uur geleden
Dode bankmedewerkster Amsterdam slachtoffer van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.

17 uur geleden
EU geeft Utrechtse projecten recordbedrag van 831 miljoen euro

UTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).

17 uur geleden
AP: datalekmeldingen ontvangen van klanten Chipsoft

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."

18 uur geleden