
Politie doet nog een inval in Amsterdam in zoektocht Bretly Dorder
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag tevergeefs nog een inval gedaan in een woning in Amsterdam-Oost, op zoek naar de vuurwapengevaarlijke Bretly Dorder. In de nacht van zondag op maandag viel de politie al een andere woning in die buurt binnen. Maandagavond werd ook een appartement in Arnhem-Zuid doorzocht. Vooralsnog is Dorder niet gevonden.
Naar Dorder, die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, wordt al dagenlang intensief gezocht. Hij wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen. Een tip die leidt tot aanhouding van de man wordt beloond met 25.000 euro.
De politie krijgt veel tips binnen. "Het is heel fijn dat burgers meedenken. Sommige tips zijn zo concreet dat we daarom een instap doen", laat een woordvoerder weten. De gezochte man zou zondag in de hoofdstad zijn geweest, aldus de politie.
De politie benadrukt dinsdag nog eens dat Dorder regelmatig met het openbaar vervoer reist en met name met de trein. Reizigers in het ov wordt dinsdag gevraagd om goed om zich heen te kijken. Aangezien de man volgens de politie vuurwapengevaarlijk is, moeten reizigers hem niet zelf benaderen, maar direct de politie bellen. Volgens de politie zijn er tot nu toe geen aanwijzingen dat Dorder zich richt op willekeurige mensen die hij in het openbaar vervoer of op straat tegenkomt.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.
3 uur geledenBREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
17 uur geledenWEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.
21 uur geleden