Politie doet nog een inval in Amsterdam in zoektocht Bretly Dorder
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag tevergeefs nog een inval gedaan in een woning in Amsterdam-Oost, op zoek naar de vuurwapengevaarlijke Bretly Dorder. In de nacht van zondag op maandag viel de politie al een andere woning in die buurt binnen. Maandagavond werd ook een appartement in Arnhem-Zuid doorzocht. Vooralsnog is Dorder niet gevonden.
Naar Dorder, die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, wordt al dagenlang intensief gezocht. Hij wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen. Een tip die leidt tot aanhouding van de man wordt beloond met 25.000 euro.
De politie krijgt veel tips binnen. "Het is heel fijn dat burgers meedenken. Sommige tips zijn zo concreet dat we daarom een instap doen", laat een woordvoerder weten. De gezochte man zou zondag in de hoofdstad zijn geweest, aldus de politie.
De politie benadrukt dinsdag nog eens dat Dorder regelmatig met het openbaar vervoer reist en met name met de trein. Reizigers in het ov wordt dinsdag gevraagd om goed om zich heen te kijken. Aangezien de man volgens de politie vuurwapengevaarlijk is, moeten reizigers hem niet zelf benaderen, maar direct de politie bellen. Volgens de politie zijn er tot nu toe geen aanwijzingen dat Dorder zich richt op willekeurige mensen die hij in het openbaar vervoer of op straat tegenkomt.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israƫl erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en Belgiƫ.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
12 uur geleden