Politie denkt dat daders kunstroof Assen uit Noord-Holland komen
ASSEN (ANP) - Drie daders van de kunstroof uit het Drents Museum in Assen van afgelopen weekend komen waarschijnlijk uit Noord-Holland. De politie zegt daarvoor aanwijzingen te hebben. Dat maakte een woordvoerster bekend in het programma Opsporing Verzocht. Of het gaat om de drie verdachten die door een beveiligingscamera bij het museum zijn vastgelegd, is niet bekendgemaakt.
Ook deelde de politie in het NPO-programma mee dat in het water bij het museum een tweede hamer van de daders is gevonden. Ook heeft ze aanwijzingen dat naast een donkergrijze Volkswagen Golf die bij de roof is gebruikt ook een bestelbus betrokken was bij de roof. Het gaat om een donkerkleurige Ford Transit.
De politie tast nog in het duister waar de Golf in de 48 uur voor de inbraak is geweest. De auto werd in de nacht van woensdag op donderdag gestolen in Alkmaar in Noord-Holland en is daarna nog om 04.20 uur gezien op het Julianaplein in Groningen, met kentekenplaten die ook die nacht gestolen waren op de Van Aylvaweg in het Friese Witmarsum. Na de roof is de auto uitgebrand gevonden onder een viaduct in de buurt van Rolde in Drenthe.
Bij de inbraak in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn een gouden helm en drie gouden armbanden gestolen. De politie meldt dat er sindsdien een groot onderzoek is gestart en dat naast technisch en tactisch onderzoek bij het museum er ook onderzoek heeft plaatsgevonden in onder meer Alkmaar, het Friese Witmarsum, Groningen, Assen en Rolde.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."
25 minuten geledenDE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.
2 uur geledenDEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.
3 uur geleden