Politie denkt dat daders kunstroof Assen uit Noord-Holland komen
ASSEN (ANP) - Drie daders van de kunstroof uit het Drents Museum in Assen van afgelopen weekend komen waarschijnlijk uit Noord-Holland. De politie zegt daarvoor aanwijzingen te hebben. Dat maakte een woordvoerster bekend in het programma Opsporing Verzocht. Of het gaat om de drie verdachten die door een beveiligingscamera bij het museum zijn vastgelegd, is niet bekendgemaakt.
Ook deelde de politie in het NPO-programma mee dat in het water bij het museum een tweede hamer van de daders is gevonden. Ook heeft ze aanwijzingen dat naast een donkergrijze Volkswagen Golf die bij de roof is gebruikt ook een bestelbus betrokken was bij de roof. Het gaat om een donkerkleurige Ford Transit.
De politie tast nog in het duister waar de Golf in de 48 uur voor de inbraak is geweest. De auto werd in de nacht van woensdag op donderdag gestolen in Alkmaar in Noord-Holland en is daarna nog om 04.20 uur gezien op het Julianaplein in Groningen, met kentekenplaten die ook die nacht gestolen waren op de Van Aylvaweg in het Friese Witmarsum. Na de roof is de auto uitgebrand gevonden onder een viaduct in de buurt van Rolde in Drenthe.
Bij de inbraak in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn een gouden helm en drie gouden armbanden gestolen. De politie meldt dat er sindsdien een groot onderzoek is gestart en dat naast technisch en tactisch onderzoek bij het museum er ook onderzoek heeft plaatsgevonden in onder meer Alkmaar, het Friese Witmarsum, Groningen, Assen en Rolde.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
7 uur geleden