Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie denkt dat daders kunstroof Assen uit Noord-Holland komen

Politie denkt dat daders kunstroof Assen uit Noord-Holland komen

ASSEN (ANP) - Drie daders van de kunstroof uit het Drents Museum in Assen van afgelopen weekend komen waarschijnlijk uit Noord-Holland. De politie zegt daarvoor aanwijzingen te hebben. Dat maakte een woordvoerster bekend in het programma Opsporing Verzocht. Of het gaat om de drie verdachten die door een beveiligingscamera bij het museum zijn vastgelegd, is niet bekendgemaakt.

Ook deelde de politie in het NPO-programma mee dat in het water bij het museum een tweede hamer van de daders is gevonden. Ook heeft ze aanwijzingen dat naast een donkergrijze Volkswagen Golf die bij de roof is gebruikt ook een bestelbus betrokken was bij de roof. Het gaat om een donkerkleurige Ford Transit.

De politie tast nog in het duister waar de Golf in de 48 uur voor de inbraak is geweest. De auto werd in de nacht van woensdag op donderdag gestolen in Alkmaar in Noord-Holland en is daarna nog om 04.20 uur gezien op het Julianaplein in Groningen, met kentekenplaten die ook die nacht gestolen waren op de Van Aylvaweg in het Friese Witmarsum. Na de roof is de auto uitgebrand gevonden onder een viaduct in de buurt van Rolde in Drenthe.

Bij de inbraak in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn een gouden helm en drie gouden armbanden gestolen. De politie meldt dat er sindsdien een groot onderzoek is gestart en dat naast technisch en tactisch onderzoek bij het museum er ook onderzoek heeft plaatsgevonden in onder meer Alkmaar, het Friese Witmarsum, Groningen, Assen en Rolde.

Meer uit Binnenland

Noodverordening voor gebied natuurbrand Kessel

KESSEL (ANP) - Voor het gebied rond de grote natuurbrand tussen de Limburgse plaatsen Helden en Kessel geldt een noodverordening. Het gebied is afgesloten, meldt de gemeente Peel en Maas.

6 minuten geleden
Brandweer moet op afstand brand 't Harde blussen door munitie

'T HARDE (ANP) - De brandweer kan op het militaire oefenterrein in 't Harde alleen vanaf de paden blussen, omdat er munitie in het veld ligt. Alleen gepantserde voertuigen van Defensie mogen uit veiligheidsoverwegingen het terrein op. De munitie kan door de warme grond ontploffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio aan een verslaggever ter plaatse. De brand is nog niet onder controle.

32 minuten geleden
Burgemeester Peel en Maas vraagt mensen weg te blijven van brand

KESSEL (ANP) - Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas roept inwoners van zijn gemeente op weg te blijven bij de Heldense Bossen. In dat gebied tussen Kessel en Helden woedt momenteel een grote natuurbrand. "Het is daar niet veilig. Geef hulpdiensten de ruimte hun werk te doen."

1 uur geleden
Brand militair terrein 't Harde 'helaas niet kleiner geworden'

NUNSPEET (ANP) - De uitzonderlijk grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij het Gelderse 't Harde is de afgelopen nacht "helaas niet kleiner geworden", meldde een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdagochtend. "Vannacht is de brandweer bezig geweest met het beheersen en het bewaken van het vuur. De aankomende uren zijn cruciaal: de wind rukt aan, waardoor weer meer rook- en stankoverlast mogelijk is."

2 uur geleden
Aantal jongeren in jeugdzorg daalt voor het eerst in jaren

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kregen 477.000 jongeren jeugdzorg, 2,8 procent minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Met uitzondering van het coronajaar 2020 is er voor het eerst sinds 2015 sprake van een daling. In dat jaar werden gemeenten verantwoordelijk voor de jeugdzorg en is het CBS de gegevens gaan bijhouden. Vooral het aantal jongeren met jeugdhulp en jeugdbescherming nam af, terwijl jeugdreclassering wel toenam.

3 uur geleden
CBS: 6000 eerste asielaanvragen in eerste kwartaal 2026

DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie maanden van dit jaar vroegen bijna 6000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is een derde meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, maar wel minder dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.

3 uur geleden
NVJ: achter topplek persvrijheid gaat zorgwekkend beeld schuil

AMSTERDAM (ANP) - Achter de hoge plaats van Nederland op de internationale Press Freedom Index gaat "een zorgwekkend beeld" schuil. Dat stelt de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) op basis van onder meer de nationale Persvrijheidsmonitor 2025, die ook donderdag is verschenen.

3 uur geleden