Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie deelt videobeelden van tweetal dat pand wilde beschieten

Politie deelt videobeelden van tweetal dat pand wilde beschieten

WINSCHOTEN (ANP) - De politie heeft vrijdag op sociale media videobeelden gedeeld van twee mannen die donderdag een pand in Winschoten (Groningen) probeerden te beschieten met een vuurwapen. Dat gebeurde bij een horecazaak aan het Marktplein. Naar de twee wordt nog steeds gezocht. De politie denkt dat het incident mogelijk deel uitmaakt van een reeks geweldsincidenten die sinds begin juli in Winschoten hebben plaatsgevonden.

Op de beelden is te zien hoe het tweetal donderdagochtend voor het pand staat met een vuurwapen. De verdachten lopen weg nadat het schieten niet was gelukt. De politie roept getuigen op zich te melden.

In Winschoten is het sinds begin juli onrustig. Eerder meldde de krant Dagblad van het Noorden dat er een bendeoorlog in het drugscircuit gaande is. Zo waren er 6 juli in Winschoten steek- en schietpartijen. Daarbij raakten in totaal drie mensen gewond.

Fouilleren

De burgemeester van Oldambt, waar Winschoten onder valt, besloot daarom donderdag om het feest Nacht van Winschoten komend weekend niet door te laten gaan. Op sociale media zijn er volgens Dagblad van het Noorden geruchten van afrekeningen en over mensen die daarom niet naar de Nacht van Winschoten durven te gaan.

Er zijn maatregelen genomen door de gemeente om de situatie aan te pakken. Zo is er cameratoezicht op en rond het Marktplein en mag de politie mensen fouilleren binnen een aangewezen veiligheidsrisicogebied. De kermis moet al om 20.00 uur stoppen en horeca mag tot 02.00 uur open blijven.

Meer uit Binnenland

WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

38 minuten geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

3 uur geleden
Meeste demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliƫnten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.

3 uur geleden
WO II-veteranen (103 en 105) ontsteken bevrijdingsvuur Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.

3 uur geleden
Gewonden en aanhoudingen na geweld in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.

3 uur geleden
Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

7 uur geleden
Nederland staat twee minuten stil voor de oorlogsslachtoffers

AMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.

7 uur geleden