Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie deelt foto van man die mogelijk topman doodde in New York

Politie deelt foto van man die mogelijk topman doodde in New York

NEW YORK (ANP) - De politie van New York (NYPD) heeft twee herkenbare foto's verspreid van de man die wordt gezocht voor het doodschieten van verzekeringstopman Brian Thompson. De politie denkt dat sprake was van een "vooropgezette, gerichte aanval", en niet van een "willekeurige geweldsdaad".

De 50-jarige Thompson werd woensdag doodgeschoten voor een Hilton-hotel, waar een beleggersvergadering was van zijn zorgverzekeringsbedrijf UnitedHealthcare. De vermoedelijke dader vluchtte volgens de NYPD op een elektrische deelfiets naar Central Park. Er waren al beelden verspreid waarop een gemaskerde man met een capuchon te zien is: een terwijl hij een vuurwapen richt en een waarop hij wegfietst.

Amerikaanse media, waaronder NBC News en The New York Times (NYT), meldden dat op de plek van de moord kogelhulzen zijn gevonden waarin woorden waren gekerfd. Het zou volgens de NYT onder meer gaan om de woorden "delay" en "deny" (vertraag en wijs af), en volgens NBC News om "deny", "defend" en "depose" (ontken, verdedig en getuig). De woorden zouden volgens sommige media een verwijzing kunnen zijn naar het boek Delay, Deny, Defend. Dat gaat over de onbereidheid van Amerikaanse zorgverzekeraars om claims uit te keren.

Meer uit Buitenland

Oud-premier Maleisië krijgt opnieuw cel in corruptieschandaal

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.

1 uur geleden
Ontmoeting Zelensky en Trump aanstaande zondag

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.

1 uur geleden
Kremlin: nieuwe onderhandelingen over Oekraïne met VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.

2 uur geleden
Meerdere doden bij aanslag op moskee in het Syrische Homs

HOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.

3 uur geleden
Zuid-Korea legaliseert na decennia Noord-Koreaanse staatskrant

SEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.

4 uur geleden
Zelensky: ontmoeting met Trump in nabije toekomst

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.

7 uur geleden
Trump: luchtaanvallen uitgevoerd op IS-strijders in Nigeria

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.

12 uur geleden