Politie deelt foto van man die mogelijk topman doodde in New York
NEW YORK (ANP) - De politie van New York (NYPD) heeft twee herkenbare foto's verspreid van de man die wordt gezocht voor het doodschieten van verzekeringstopman Brian Thompson. De politie denkt dat sprake was van een "vooropgezette, gerichte aanval", en niet van een "willekeurige geweldsdaad".
De 50-jarige Thompson werd woensdag doodgeschoten voor een Hilton-hotel, waar een beleggersvergadering was van zijn zorgverzekeringsbedrijf UnitedHealthcare. De vermoedelijke dader vluchtte volgens de NYPD op een elektrische deelfiets naar Central Park. Er waren al beelden verspreid waarop een gemaskerde man met een capuchon te zien is: een terwijl hij een vuurwapen richt en een waarop hij wegfietst.
Amerikaanse media, waaronder NBC News en The New York Times (NYT), meldden dat op de plek van de moord kogelhulzen zijn gevonden waarin woorden waren gekerfd. Het zou volgens de NYT onder meer gaan om de woorden "delay" en "deny" (vertraag en wijs af), en volgens NBC News om "deny", "defend" en "depose" (ontken, verdedig en getuig). De woorden zouden volgens sommige media een verwijzing kunnen zijn naar het boek Delay, Deny, Defend. Dat gaat over de onbereidheid van Amerikaanse zorgverzekeraars om claims uit te keren.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse nucleaire installatie Natanz is getroffen door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Hierbij zouden volgens het land geen radioactieve materialen zijn vrijgekomen. Iran meldde begin maart ook dat de kerncentrale was getroffen.
44 minuten geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
14 uur geleden