Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie deelt beelden van brandstichting auto burgemeester Buma

Politie deelt beelden van brandstichting auto burgemeester Buma

LEEUWARDEN (ANP) - De politie deelt beelden van de personen die vorige zomer de auto van burgemeester Sybrand van Haersma Buma van Leeuwarden in brand staken. De politie doet al langere tijd onderzoek, maar er is nog niemand aangehouden. Ook is nog onduidelijk of de actie gericht was tegen de burgemeester.

De politie deelt beelden van een donkerblauwe Peugeot met daarin twee mensen, van wie er een "een opvallend geel shirt" draagt. De auto reed vlak voor de brandstichting naar de Pelikaanstraat, waar de auto van burgemeester Buma nabij zijn woning stond. Op beelden van de brandstichting zelf is het onderlichaam van een verdachte te zien, terwijl deze man of vrouw een vloeistof over de auto uitgiet. Volgens de politie heeft deze persoon een geel shirt van SC Cambuur aan. "Het feit dat deze man of vrouw dit voetbalshirt draagt, hoeft zeker niet te betekenen dat dat iets zegt over het motief voor de brandstichting", voegt de politie eraan toe.

De politie benadrukt de zaak heel serieus te nemen. De brand zorgde voor een gevaarlijke situatie. Maar ook speelt mee dat het gaat om de auto van de burgemeester van Leeuwarden. "Politie en OM geven hoge prioriteit aan de opsporing en vervolging van dit soort zaken. Omdat personen met een publieke taak die ongestoord uit moeten kunnen voeren." Mensen die de verdachte of de auto herkennen of andere informatie hebben, worden gevraagd zich te melden.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

7 minuten geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

2 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

3 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

3 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

4 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

4 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

5 uur geleden