Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie deelt beelden van brandstichting auto burgemeester Buma

Politie deelt beelden van brandstichting auto burgemeester Buma

LEEUWARDEN (ANP) - De politie deelt beelden van de personen die vorige zomer de auto van burgemeester Sybrand van Haersma Buma van Leeuwarden in brand staken. De politie doet al langere tijd onderzoek, maar er is nog niemand aangehouden. Ook is nog onduidelijk of de actie gericht was tegen de burgemeester.

De politie deelt beelden van een donkerblauwe Peugeot met daarin twee mensen, van wie er een "een opvallend geel shirt" draagt. De auto reed vlak voor de brandstichting naar de Pelikaanstraat, waar de auto van burgemeester Buma nabij zijn woning stond. Op beelden van de brandstichting zelf is het onderlichaam van een verdachte te zien, terwijl deze man of vrouw een vloeistof over de auto uitgiet. Volgens de politie heeft deze persoon een geel shirt van SC Cambuur aan. "Het feit dat deze man of vrouw dit voetbalshirt draagt, hoeft zeker niet te betekenen dat dat iets zegt over het motief voor de brandstichting", voegt de politie eraan toe.

De politie benadrukt de zaak heel serieus te nemen. De brand zorgde voor een gevaarlijke situatie. Maar ook speelt mee dat het gaat om de auto van de burgemeester van Leeuwarden. "Politie en OM geven hoge prioriteit aan de opsporing en vervolging van dit soort zaken. Omdat personen met een publieke taak die ongestoord uit moeten kunnen voeren." Mensen die de verdachte of de auto herkennen of andere informatie hebben, worden gevraagd zich te melden.

Meer uit Binnenland

Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

1 uur geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

2 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

8 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

9 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

10 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

11 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

13 uur geleden