Politie deelt beelden van brandstichting auto burgemeester Buma
LEEUWARDEN (ANP) - De politie deelt beelden van de personen die vorige zomer de auto van burgemeester Sybrand van Haersma Buma van Leeuwarden in brand staken. De politie doet al langere tijd onderzoek, maar er is nog niemand aangehouden. Ook is nog onduidelijk of de actie gericht was tegen de burgemeester.
De politie deelt beelden van een donkerblauwe Peugeot met daarin twee mensen, van wie er een "een opvallend geel shirt" draagt. De auto reed vlak voor de brandstichting naar de Pelikaanstraat, waar de auto van burgemeester Buma nabij zijn woning stond. Op beelden van de brandstichting zelf is het onderlichaam van een verdachte te zien, terwijl deze man of vrouw een vloeistof over de auto uitgiet. Volgens de politie heeft deze persoon een geel shirt van SC Cambuur aan. "Het feit dat deze man of vrouw dit voetbalshirt draagt, hoeft zeker niet te betekenen dat dat iets zegt over het motief voor de brandstichting", voegt de politie eraan toe.
De politie benadrukt de zaak heel serieus te nemen. De brand zorgde voor een gevaarlijke situatie. Maar ook speelt mee dat het gaat om de auto van de burgemeester van Leeuwarden. "Politie en OM geven hoge prioriteit aan de opsporing en vervolging van dit soort zaken. Omdat personen met een publieke taak die ongestoord uit moeten kunnen voeren." Mensen die de verdachte of de auto herkennen of andere informatie hebben, worden gevraagd zich te melden.
Meer uit Binnenland
ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
2 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.
13 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
15 uur geleden