Politie deelt beeld van serie-aanrander in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam heeft vermoedelijk één dader zes vrouwen aangerand op de openbare weg in het centrum en noorden van de stad, meldt de politie. Drie van in totaal zes vrouwen die zich bij de politie hebben gemeld, hebben ook aangifte gedaan. De politie en het Openbaar Ministerie delen nu beeld van de man in de hoop hem te vinden.
Onderzoek naar de meldingen heeft ertoe geleid dat de politie "sterk" het vermoeden heeft dat het om dezelfde dader gaat. Hij verplaatst zich vooral op de fiets. De aanrandingen waren voornamelijk "tijdens uitgaansmomenten in de nachtelijke uren en vroeg in de ochtend".
De man is vastgelegd op camerabeelden, een beeld daarvan wordt nu gedeeld. Daarop is te zien dat de man donker haar en een snor en baard heeft. De politie schat zijn leeftijd tussen de 25 en 40 jaar. Wie tips heeft, slachtoffer of getuige is van een aanranding, kan zich melden bij de politie. Die waarschuwt vooral Rotterdamse vrouwen extra alert te zijn, omdat in alle zes gevallen een vrouw het slachtoffer was.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
2 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
4 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
18 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
18 uur geleden