Politie deelt beeld van serie-aanrander in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam heeft vermoedelijk één dader zes vrouwen aangerand op de openbare weg in het centrum en noorden van de stad, meldt de politie. Drie van in totaal zes vrouwen die zich bij de politie hebben gemeld, hebben ook aangifte gedaan. De politie en het Openbaar Ministerie delen nu beeld van de man in de hoop hem te vinden.
Onderzoek naar de meldingen heeft ertoe geleid dat de politie "sterk" het vermoeden heeft dat het om dezelfde dader gaat. Hij verplaatst zich vooral op de fiets. De aanrandingen waren voornamelijk "tijdens uitgaansmomenten in de nachtelijke uren en vroeg in de ochtend".
De man is vastgelegd op camerabeelden, een beeld daarvan wordt nu gedeeld. Daarop is te zien dat de man donker haar en een snor en baard heeft. De politie schat zijn leeftijd tussen de 25 en 40 jaar. Wie tips heeft, slachtoffer of getuige is van een aanranding, kan zich melden bij de politie. Die waarschuwt vooral Rotterdamse vrouwen extra alert te zijn, omdat in alle zes gevallen een vrouw het slachtoffer was.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
10 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
11 uur geleden