Politie controleerde verdachte schietpartijen Rotterdam al eerder
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft de verdachte van de drie dodelijke schietpartijen in de Rotterdamse wijk IJsselmonde donderdagavond rond 19.00 uur aangesproken en gecontroleerd. Hij bevond zich toen in een winkel. Hij voldeed toen nog niet voldoende aan het signalement en er was nog geen naam van een verdachte bekend. Met zijn toestemming heeft de politie een foto van hem genomen en zijn identiteitsgegevens genoteerd. De man werd vervolgens om 23.15 uur in een woning aan de Emelissedijk aangehouden door een arrestatieteam.
Dat zei de Rotterdamse politiechef Fred Westerbeke vrijdag tijdens een persconferentie van de driehoek over de schietpartijen. De verdachte is 24 jaar. De slachtoffers waren mannen van 58, 63 en 81 jaar. Twee van hen zijn in het hoofd geschoten.
Bij de arrestatie vond de politie een vuurwapen, vermoedelijk het wapen waarmee de drie slachtoffers zijn neergeschoten. In de woning waar de man zich bevond, woonde een bekende van hem, zei de hoofdofficier van Rotterdam, Hugo Hillenaar. Deze persoon is niet aangehouden.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers die vielen bij het auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn twee vrouwen en een man. De persoon die gewond raakte, is een vrouw. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is het niet eens met de beslissing van de rechtbank in Haarlem om op Schiphol betrapte drugskoeriers voortaan lagere straffen te geven. Het OM wil dat het gerechtshof naar de nieuwe normen kijkt en gaat daarom in beroep, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn drie mensen om het leven gekomen, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Een persoon is gewond geraakt. Over de identiteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.
2 uur geleden